Nem lehet felszólalni a közgyűlésen

A testület eltörölte a közgyűlési állampolgári felszólalás intézményét, de aki akar évente kétszer is szólhat a közmeghallgatáson.
 
 

Nem lehet felszólalni a közgyűlésen

A testület eltörölte a közgyűlési állampolgári felszólalás intézményét, de aki akar évente kétszer is szólhat a közmeghallgatáson.
 
 
 
 
 

Nem lehet felszólalni a közgyűlésen

A testület eltörölte a közgyűlési állampolgári felszólalás intézményét, de aki akar évente kétszer is szólhat a közmeghallgatáson.
2012. júniusában első fordulóban tárgyalt a Közgyűlés az egri Alapokmány pontosításáról, kiegészítéséről, amely a korábbi működési rendet szabályozó rendelet tavalyi megújításával, a rendelkezések egységes rendszerbe foglalásával jött létre. A puding próbája mindig az evés, így az Alapokmány gyakorlati alkalmazása során tapasztaltak szerint Eger Megyei Jogú Város jegyzője néhány pontosítást javasolt. A legmarkánsabb észrevételek az állampolgári felszólalások intézményének fenntartását célozták.

A közérdekű témában megtehető állampolgári felszólalások lehetőségével a 2011-es évben összesen 11 lakos élt, a felszólalások tartalma és stílusa több esetben vitatható volt, méltatlan Eger Megyei Jogú Város Közgyűléséhez. Ezzel szemben a Polgármesteri Hivatal évi százezres nagyságrendű ügyfélforgalmat bonyolít, a városi zöld számon, e-mailen, illetve fogadóórákon és lakossági fórumokon pedig észrevételek százait fogadják a képviselők és a hivatal ügyintézői.

A testület a fentiek alapján - egyértelmű többséggel - eltörölte a közgyűlési állampolgári felszólalás intézményét, ugyanakkor döntött arról, hogy az eddigi egy helyett évente két közmeghallgatást tart. Emellett az egri polgárok számos lehetőség közül választhatnak, hogy egyéni, vagy közérdekű ügyeiket intézzék, elmondják véleményüket, javaslatot tegyenek, vagy panasszal éljenek:

•    a Polgármesteri Hivatal ügyintézésben közvetlenül kompetens munkatársai heti három - az Okmányirodában négy - napon várják az ügyféleket, telefonon is elérhetik a közvetlen hatáskörrel rendelkező ügyintézőket
•    0-24 óráig tehetnek bejelentést az ingyenesen hívható 80/200-882-as zöld számon
•    bejelentéssel élhetnek az egpolgh@ph.eger.hu e-mail címen
•    felkereshetik a rendszeres fogadóórákon a képviselőket, akik készséggel állnak rendelkezésükre
•    felszólalhatnak a közmeghallgatáson, 2013-tól évente két alkalommal
•    részt vehetnek és felszólalhatnak az aktualitásoktól függő időpontokban, évente több alkalommal tartott tematikus lakossági fórumokon
•    szóban, vagy írásban is élhetnek panasszal és közérdekű bejelentéssel a tárgykörben eljárásra jogosult szervnél, s a felvetést az illetékes szerv a beérkezéstől számított 30 napon belül köteles elbírálni

 

 
 
  • 2Bekiabáló2012augusztus31.06:59ÚjVálasz

    Az a jó a levélben, hogy elolvassák, megválaszolják egy-két semmitmondó frázissal teletűzdelik, de nem kap nyilvánosságot. Javaslom a lakosságnak, hogy a jövőben a sajtón, illetve a közösségi portálokon keresztül nyílt levél formájában tegye fel kérdéseit, észrevételeit a Polgármesternek, illetve a tisztelt képviselőknek. Ez lehet egy hatékony fegyver a hatalmi arogoanciával szmben.

     
  • 1Bekiabáló2012augusztus30.23:07ÚjVálasz

    Sajnos a fenti Városházi Közleményből nem derül ki hogy a Fideszes többség gőgből és arroganciából megvonta az egriek rendszerváltás óta létező jogát, hogy szóljanak a Közgyűlés napirendjei után. Tették ezt azért, mert nem tűrik a kritikát.

    Az meg a cinizmus csúcsa, hogy levelet továbbra is lehet írni, tehát nincs semmi antidemokratikus a döntésben. Mostantól tény, hogy Habis László és Lokálpatrióta Egyletes meg Fideszes cimborái Eger város demokratikus intézményrendszerének ellenségei, nem kívánatos közéleti szereplők.

     

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!