Két nagy turisztikai fejlesztésre pályázik Eger
A legfontosabb pályázati kondíciók:
• A rendelkezésre álló keretösszeg a 2011-2013-as években: 10 milliárd 332 millió Ft
• A támogatott projektek várható száma: 6 db
• Az igényelhető támogatás összege minimum 500 millió Ft, maximum 3 milliárd Ft
• A támogatási intenzitás a kulturális és örökség helyszínek és a gyógyhelyek fejlesztése esetében 95%-os
• Az első benyújtási határidő 2012. május 7-e, eddig van lehetőség projektötlet benyújtására és projektjavaslat benyújtására a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz.
A Bárány István Uszoda felújítása
A Közgyűlés által tavaly decemberben előkészítésre jóváhagyott „Komplex gyógyhelyfejlesztés az egri Bárány uszodában” című projekt. Az előkészítési pályázat nem jelent meg, így a jelen kiírás ad lehetőséget kétszakaszos benyújtásra: az első szakasz a projektötlet akciótervben való nevesítése. A Bárány uszoda felújítására sikeres építészeti tervpályázatot írt ki a város, a tervpályázat I. díjban részesített Puhl és Dajka Építész Iroda Kft. terveit a Közgyűlés 2011. októberében tájékozató formájában megismerte, azóta elkészült a terv elvi engedélyes, terv szintű dokumentációja, amely a benyújtandó pályázat műszaki tartalmát képezi. A tervezett teljes beruházási érték bruttó 1,2 milliárd Ft.
Város a város alatt
Az Önkormányzat fejlesztési elképzelései között közel húsz évvel ezelőtt fogalmazódott meg a belváros alatt húzódó érseki pincerendszer turisztikai hasznosítása „Város a Város alatt” néven. A nyertes koncepcióból a leginkább attraktív és gazdasági szempontból hatékony elemek megvalósítását célozzák meg. Az elmúlt évek során, változó méretű tanulmányok különböző megoldásokat mutattak be a turisztikai hasznosíthatóságra, de a végleges tartalom a jelen pályázat benyújtásával a projektfejlesztés szakaszában alakulhat ki. A tervezett teljes beruházási érték bruttó 800 millió Ft.
2011. júliusában a pincerendszer turisztikai hasznosítására meghívásos pályázatot hirdetett az önkormányzat, melyen az első helyezett az egri Bástya Építész Kft. koncepciója lett. A tervező a pincerendszert öt külön programterületre osztja, ezek együtt, de külön-külön is üzemeltethetők:
• FOGADÓ – látogatói épület, piactér (volt Kazamata)
• CELLÁRIA – központi érseki pincerendszer a „Zöld szigettel”
• HISTÓRIA – helytörténeti bemutató a kezdetektől napjainkig
• RÖNTGENSZEMMEL – a föld alatt (volt Taverna)
• LABIRINTUS – kalandjáték (Gyertyás Borok Háza és pincéi)
A fenti területek felhasználásával külön program:
A PANORÁMA – körtúra a pincékben és a felszínen