Élelmiszer-feldolgozó üzemet avattak Verpeléten
Verpelét életében a megyei átlag feletti, jelenleg 17%-os munkanélküliségi ráta jelenti a legnagyobb problémát. A település lakóinak hatoda álláskereső. Beszédes szám, hogy a faluból 504-en jelentkeztek az új üzem munkaerő-toborzásán. Biztató tehát, hogy az emberek dolgozni szeretnének.
Horváth László is erre utalt, mikor köszöntőjében arról beszélt, hogy Verpelét címerében a kapa és az ekevas található meg, egy címer pedig mindig azt jelképezi, hogy az adott település lakói milyen értékekkel azonosulnak. A verpelétiek mindig is a kétkezi munkából éltek és ezt a hagyományt fenn is szándékoznak tartani. A település a bor és a nóta faluja. A helyi szőlőből készült bor számos elismerést szerzett már a községnek. Amennyiben az itt gyártott - egyelőre csak külföldi piacokra szánt - élelmiszer is hírnévre tesz szert, az a munkahelyek megmaradását, családok hosszú távú boldogulását, Verpelét fejlődését jelenti.
A kormánymegbízott megemlítette azt is, hogy szűkebb hazánkban előreláthatólag tovább bővül a távol-keleti befektetések sora: tárgyalásokat folytatnak egy kínai céggel, mely többszáz millió dolláros beruházást tervez Heves megye területén.
Nem tudni, hogy Horváth L. a megye fidesz-helytartója, korábban közeli-keleti lókereskedő mire gondolt, amikor Verpelét címeréről vizionált szamárságokat, ahelyett, hogy értelmes vezető módjára köszönetet mondott volna a koreai befektetőnek, amiért épp e faluba létesít (csupán) bérmunkás munkahelyeket. Mert ha jól értem, nem vesznek a koreaiak onnan egy csepp bort, meg egy kottányi nótát sem a termékeikhez.
Sajnos az efféle bérmunkás üzemek segítenek ugyan a helyiek munkagondjain, de a magyar ipar korszerű szerkezetén nem javítanak. Ahhoz több kellene. Sokkal több, de erre a Fidesz most már nyilvánvalóan nem képes, mert bebizonyította, méltatlan és alkalmatlan.
Amiben jeleskednek az a hazugsággyártás, lopás, megfélemlítés. Gyalázat!