Közmunkások takarítják az erdőket
Az 550 fős átlaglétszám a nyári hónapokban 650-re bővülhet- tette hozzá Urbán Pál - és ezeknek a napi tevékenységét szervezni jelentős többletmunkát jelent az erdészeti szakszemélyzetnek, akiknek e mellett továbbra is el kell látniuk az alapfeladataikat. A közmunkában résztvevők egyébként többféle feladatot látnak el. Így a Mátrában, a Bükkben és kisebb mértékben a Heves-Borsodi dombvidéken - Ózd és Pétervására térségében - az erdészeti feltáró-, a séta és a turistautakat, valamint a tanösvényeket tartják karban. Összegyűjtik a fakitermelések során keletkező hulladékot, megszüntetik az illegális szemétlerakókat és a szemetet pedig elszállítják.
Mindezek mellett részt vesznek az úgynevezett közjóléti létesítmények, például a felsőtárkányi, a szilvásváradi és a gyöngyösi állami erdei vasút vonalainak kitisztításában, az esőbeállók, a padok, az asztalok karbantartásában is. Urbán Pál véleménye szerint a program társadalmilag fontos és hasznos. Reményeik szerint az Egererdő Zrt. területén az erdők, a műszaki létesítmények állapota és tisztasága javulhat.
Jaj, Radó!!!
Ennek a tudósításnak akkor lenne hírértéke, ha ez az Egererdő nevű állami tulajdonú vállalat efféle erdőtakarítást még sosem csinált.
Pedig dehogynem. Mert hogy többek között ez a dolga, kötelessége és akkor is el kell ezt végeznie, ha nem kap érte gazdájától az állambácsitól, azaz végső soron az adófizetőktől az évi költségvetésén túl pluszpént. Azonban és tehát kapott. Ez tehát rendben van.
Üzenem az Egererdő vezetőinek, hogy a kötelességből elvégzett munkával nem szokás dicsekedni.
Ugyanis nem elegáns. Az ember (közéletre kíváncsi olvasó) ilyenkor elkezd gyanakodni: hogy azért kérkednek talán, mert más egyéb kötelességeikből párat elmulasztanak netán?