Útnak indul az Egri Csillag
Az egri borászok javaslatára 2010-ben merült fel a gondolat, hogy megalkotják az Egri Bikavér fehér párját. A kezdeményezést a borvidéki tanács is támogatta, majd pályázatot írtak ki az új bor elnevezésére. A közel 3500 név közül végül az Egri Csillag nyerte el a bíráló bizottság tetszését, s ezzel útjára indult a borvidék új Csillaga. A Bikavér fehér párjának előállítása során legalább négy szőlőfajta borának háziasítása kötelező, elsősorban cserszegi fűszeres, hárslevelű, Irsai Olivér, királyleányka, leányka, olaszrizling és zenit alkotják.
A csütörtöki, egri sajtótájékoztatón elhangzott: március 15-én Egerben, Debrecenben, Budapesten, a finnországi Poriban és Érsekújváron is bontanak Egri Csillagot. Gál Tibor borász elmondta: minden évben ezen a napon kerülnek majd forgalomba az előző évjárat Egri Csillagai.
A sajtótájékoztatón Habis László úgy fogalmazott: tudatos márkaépítés kezdődött, s a kezdeményezés, a borvidék új csillaga is hozzájárul a város hírnevének erősítéséhez.
A visszaszámlálás március 15-én ér véget, ekkor kortyolhatunk először 2011-es évjáratú Egri Csillagot. A borok kedvelői április 8-án is találkozhatnak az új borral, ekkor rendezik az Egri Csillag Borfesztivált, ahol 23 borászat lesz jelen. A rendezvényen Huzella Péter, Ferenczi György és a Rackajam, valamint Szabó Attila és a Csík Zenekar szórakoztatja majd a közönséget.
(Fotó: Nemes Róbert)
Nem elhomályosítás, ellenkezőleg: megvilágosodás. Kedves 4-es, gratulálok a 4. kommentnevéhez! Sok értelmes hozzászólást kívánok, és további szuper aktivitást.
Tisztelt 3-as BeKi!
Természetesen nem tudom, (be is vallom) hogy az egri borászok mennyi iparűzési adót fizetnek be. Csak azt tartanám igazságtalannak és etikátlannak a város többi vállalkozójára nézvést, ha ennél sokkal többet költene közpénzből a város bormarketingre. Hiszen pl. az egri kozmetikusok, piaci kofák, víz-gáz szerelők, könyvelők, esztergályosok valamint a vendéglátósok, stb. is szeretnének üzletük fellendítése érdekében, ingyen pénzből piacfejlesztést, termékbevezetést... Mert ők is fizetnek, de még sose kaptak vissza...
Mondom, lelkesen támogatnám a borászok ügyét, ha pl. a befizetett iparűzési összegüket ily módon visszakapnák. Még akkor is éljenezném, ha így is csak ők kapnák vissza. Mert a többiek általában sosem és semmit. Tetszik már érteni?
Végezetül kérem, hogy ne homályosítsa el szövegértését téves címzésű ellenszenve. Higgye el, nincs ennek itt helye.
A Dobókatica lánynéven író Kisszekund uram honnan tudja pontosan, mennyi iparűzési adót fizetnek be az egri bortermelők? Nem tudja. Akkor marad a jól bevált hírbehozás, mószerolás - mint már annyiszor a hozzászólásaiban. Reméljük, "további, számos, kekeckedőnek tűnő kérdését" megtartja magának.
Életemben először értek egyet Dobókatcával.
Kíváncsi volnék, arra hogy az egri bortermelők befizetnek-e akkora összegű iparűzési adót évente, mint amennyit a város vezetése közpénzből az egri bor marketingjére általában, meg pl. erre az új Egri Csillag nevű borra áldoz.
Mert ha igen, akkor a dolog - nálam - rendben van, de ha nem, akkor lenne még további, számos, kekeckedőnek tűnő kérdésem.
Vajon ki tudja a választ?