Három kiállítás a Kepesben (Videóval)

A Kepes György Művészeti Központban jelenleg három kiállítás tekinthető meg: A Kepes György életművét bemutató állandó kiállítás, egy Médiaművészeti kiállítás és egy interaktív kiállítási rész. A megnyitón egy alkotót Július Gyulát kértük fel, művei bemutatására.
 
 

Három kiállítás a Kepesben (Videóval)

A Kepes György Művészeti Központban jelenleg három kiállítás tekinthető meg: A Kepes György életművét bemutató állandó kiállítás, egy Médiaművészeti kiállítás és egy interaktív kiállítási rész. A megnyitón egy alkotót Július Gyulát kértük fel, művei bemutatására.
 
 
 
 
 

Három kiállítás a Kepesben (Videóval)

A Kepes György Művészeti Központban jelenleg három kiállítás tekinthető meg: A Kepes György életművét bemutató állandó kiállítás, egy Médiaművészeti kiállítás és egy interaktív kiállítási rész. A megnyitón egy alkotót Július Gyulát kértük fel, művei bemutatására.
Video: Július Gyula
 
 

 
 
  • 12Bekiabáló2012április07.18:25ÚjVálasz

    Megnéztük élőben nagyon jó volt!!!

     
  • 11Bekiabáló2012március08.17:26ÚjVálasz

    9-es, szerintem mi nem vitatkozunk, inkább egyetértünk. Szinte minden egri ismerősöm látta az "egykori Kepest".
    Azért ehhez a "sötétséghez" hozzátenném, hogy Kepest többek között a fénykinetika művészi úttörőjének tartják, ahol a lényeg a mozgás, a fény és a színek, és lehet, hogy nem jókor voltam ott, de ebből nem sokat láttam a Vitkovics-házban. Erről biztos, hogy nem az ott dolgozók tehettek, mert őket nagyon jó embernek és "dolgozónak" ismertem meg.
    Emlékszem még a Csebokszári-lakótelep fénytornyára, az egy szép installáció volt, míg szét nem szedték.
    Legutóbb a Nemzeti Galériában láttam a Munkácsy-trilógiát, és az állandó kiállítást. Máshogy volt sötét, a Vitkovics "tetőtere" (műélvezőként) nem volt Kepes művészetét megmutatni alkalmas.
    A Művészetek Palotája az ellenpont számomra, az óriási, talán túl világos is, és (túlzóan) valószínűleg a fenntartása Eger költségvetésével vetekedhet.
    A Művészetek Házából leginkább a "bármikor beülhetek"-helyet, a koncerteket, a páratlan Művész Mozit és az egyedi hangulatú büfét sajnálom, azaz szinte mindent...

     
  • 10Bekiabáló2012március08.16:30ÚjVálasz

    És tényleg miért nincs szó a hajdanán elgondolt Kepes-centrumhoz szorosan hozzátartozó kutatószobáról, szakkönyvtárról és a nemzetközi, vendég kutatók számára fönntartott apartmanokról? Nem erről volt szó!

     
  • 9Bekiabáló2012március08.16:26ÚjVálasz

    El kell hinnem önnek, hogy nem kevés egri látta a Vitkovics-házban a Kepes-kiállítást? Nyilván részletes és pontos statisztikát vezetett a látogatottságról. Érdekelnének az elmúlt évek adatai! "Sötét volt" - írja, most erre mit mondhat az ember. Ön valószínűleg kevés kiállítást láthatott Budapesten és az országban. Ellenkező esetben tapasztalta volna, hogy a nem kortárs képek, műtárgyak védelme érdekében nincs harsány, éles kivilágítás a kiállító termekben... A Vitkovics-házban a rendszerváltás óta rendszeresen tartottak múzeumi foglalkozásokat szakemberek, gyerekeknek képzőművészeti szakköröket stb. iskolai és egyéb szervezésben. (Az én gyermekem is járt oda.) Hogy nem megfelelő helyen volt a Kepes-múzeum, abban egyetértek magával (de nem a mostanság szajkózott "leküzdhetetlen" távolsága miatt). Mint kakukkfióka túrta ki e kis barokk épületből a több évtizede oda tervezett irodalmi múzeumot, szorította össze a Vitkovics-hagyatékot. (Pedig hát Vitkovics nemcsak ott született, nem ez a jelentősége, hanem ő volt pl. Kazinczy mellett a magyar nyelvújítás fő alakja számottevő irodalmi és egyéb munkássággal.) A rossz hagyomány folytatódott Egerben: most az Ifjúsági Házból lett kiebrudalva a fiatalok és nem fiatalok sokféle kulturális igényét kielégítő, hiánypótló kulturálódási lehetőség! Nem az érdeklődés hiánya miatt, hanem mert erre a Város nem tartotta érdemes költeni, így pusztult le aztán... Ez ugyebár nem lehetett narancsuramék önfényező kampányfogása, ellentétben a most már hamvába hótt Agórával!) De attól - visszatérve a Vitkovics-házi rosszul megválasztott helyszínre - azt a kb. 4-500 méteres távolságot legyőzhették volna az elmúlt több mint 20 évben a nemzetközi hírű, rangú, szakmájában újító Kepesre kíváncsi műélvezők. Bár lehet, hogy igaza van, mert Eger egy akkora világváros, ahol egy ilyen távolság komoly elhatározást és pénzt igényel! Majd azért kíváncsi leszek arra, hogy új helyén, a város közepén hány egri fogja rendszeresen látogatni a szájjal nagyon támogatott új Kepes-múzeumot. Én meg így gondolkodom minderről.

     
  • 8Bekiabáló2012március08.11:05ÚjVálasz

    7-es: Nem kevés egri látta az előző kiállítást. Sötét volt, nem volt megfelelő helyen, a teljesség igénye fel se merülhetett.
    Máshol már régóta múzeumok az ilyen jellegű foglalkozások, nevelések helyszínei, ehhez szakember kell, nem baráti társaság.

     
  • 7Bekiabáló2012március06.18:09ÚjVálasz

    Tényleg azt hiszik sokan, hogy mostantól van a városnak Kepes-múzeuma? Szomorú! Több, mint 20 éven át volt ugyancsak a Széchenyi utcában, a Vitkovics-házban. Ki és mi gátolta vajon az egrieket abban, hogy elsétáljanak oda időnként? És miért a pedagógusoktól várják a "csodát" (múzeumpedagógiai foglalkozások stb.)? Hol vannak a kedves szülők, családok, baráti társaságok? És hol voltak eddig, hogy nem voltak képesek a gyerekeket, fiatalokat kézen fogni egy jó kis kultúrprogram erejéig (merthogy pangott, tengődött ez a nemzetközi hírű és jelentőségű gyűjtemény)? És hol van a mostani múzeum mellett az az eredeti (már 20 évvel ezelőtt is beígért!) kutatócentrum és szakkönyvtár, amiről sokáig szó volt? Ahol a Kepes-hagyaték nyomán nemzetközi kutatók, művészek dolgozhatnak???

     
  • 6Bekiabáló2012március06.16:08ÚjVálasz

    Az igaz, hogy akkor lesz teljes a kép, ha a város iskoláinak diákcsoportjait múzeumpedagógusok foglalkoztatják, lesznek szép, ifjúsági programok, nem csak egy "mezei múzeum" lesz a sok közül, ami oly keveseket érdekel. Vagy csak úgy lehet üldögélni, mint a régi időkben, az aulában. Ja, még jó koncertek is voltak ott.

     
  • 5Bekiabáló2012március06.01:14ÚjVálasz

    Hozzá szólhatok én is? A Gárdonyi színházban a prózai darabok jegyára 1600-2100 forint. A zenés daraboké 2100-2600 forint. A gyermekelőadások jegyei 1200-1500 közöttiek. A Stúdióban 1250 forint egy jegy. A nyugdíjasok az előbbi jegyárak alacsonyabbját fizetik esetenként. Ezen is elmeditálhat hatásvadász 3-as!

     
  • 4Bekiabáló2012március06.01:07ÚjVálasz

    Olyan jó mindig okoskodni, kötözködni, demagógnak lenni! Kedvet kaptam erre én is. Hát nézzük! A Szépművészeti Múzeumban az állandó kiállításokra az 50%-os jegy ára 900 forint. Ha a múmiákat akarom megnézni, ott nyugdíjasként 1200 forintot gombolok le. Szintén Budapesten a Műcsarnokban diák-nyugdíjas: 900 forint. A Néprajzi Múzeumban 700 forintért mehet be az előbbi két korcsoport.
    Nézzünk mást! A Nők Lapja (gondolom, ez közel áll Dobókatica szívéhez) éves előfizetési díja: 10 380 forint. Ha valaki a Színes RTV Újságra fizet elő egy évre, akkor 9 360 forintért fogják neki kézbesíteni. De ha esetenként, darabonként vásárolja is meg, három példány már kb. annyiba kerül neki, mint az egyszeri múzeumbelépő Egerben, ha pl. nyugdíjas. Azt még a nagyon demagógok is ki tudják számolni, hogy e két lap járatása azért nagyságrendekkel többe kerül, mint elmenni a Kepes Múzeumba egyszer-kétszer egy évben. Konkrétan a Nők Lapja éves előfizetéséből pontosan 17,3-szer mehet el egy diák v. nyugdíjas! Ne akarja bemesélni Dobókatica, hogy ő olyan megszállott, aki ennyiszer szokott (egy zömében állandó kiállítási anyaggal rendelkező) kiállításra elmenni. Se a Ludwigba, se ide helybe!!! Na, ugye milyen tetszetősen és könnyen lehet demagógnak lenni?
    Félre téve az iróniát, akinek nagyon komoly megélhetési gondjai vannak, az még 50 forintért sem fog jegyet váltani. Egyrészt sokkal fontosabb dologra kell neki, másrészt nincs olyan lelkiállapotban. Az meg már szinte komikus, hogy most kezd el aggódni a "szép emlékű Ifjúsági Házért". Aggódni már fölösleges, esetleg siratni kellene, de azzal se érünk már semmit. (Alig valaki emelt szót nyilvánosan az elmúlt években a HÁZ érdekében, pedig ott kevés dologért kellett belépőt fizetni, s az se volt borsos árú...)

     
  • 3Dobókatica2012március04.16:54ÚjVálasz

    Ettől tartottam, így fog hamarosan ez a épület tetszhalottá, szellemek tanyájává válni. Többek között ezért kong állandóan ürességtől a Kis Zsinagóga Galéria is (no meg az egyéb tartalmak teljes hiányától, de ez a fantáziátlan és amúgy rest vezetés ,,érdeme").
    Tehát diák/nyugdíjas (sorkatonák nélkül) 600 Ft-ért, dolgozó és/vagy munkanélküli felnőttek 1200 Ft-ért.
    Másképpen számolva egy emberpár, kamaszodó gyerekkel: 3000 Ft-ért léphet be a modern művészetek egy bizonyos irányzatát (a sok közül) bemutató kiállításra.

    Ezek a tarifák véleményem szerint magasak, mert pl. a budapesti Ludwig Múzeumban ugyan 1300 Ft egy felnőtt jegy, de 6-26 és 62-70 év közöti EU-us állampolgároknak ennek 50%-a, nem beszélve az igen differenciált családi- és csoportos kedvezményekről.
    Na és azért a két múzeum nagyságrendileg is komoly különbséget mutat, hiszen a Ludwig legalább háromszor nagyobb, nem beszélve a többi különbségről.
    Pl. érdemes megnézni a Ludwig havi programkínálatát... Előadások, múzeumpedagógia, konferenciák, filvetítések, stb.
    Hát, én máris aggódom a szép emlékű Ifjúsági Házért.

     
  • 2Egri Szín2012március03.18:02ÚjVálasz

    A diák és nyugdíjas jegy 600 Ft, a felnőtt 1200 Ft.

     
  • 1Bekiabáló2012március03.01:33ÚjVálasz

    Ezért a sok semmiért nagyon kár volt áldozni az ifjúsági ház szép épületét. Annak idején azt igérték a Kepes drukkerek, hogy lesz itt ifjúsági foglalkozás is. Akkor most ez porhintés volt? Komolyan a fiatalok is 1200 ft-ért fognak oda bemenni? Ugyan. Kész átverés show.

     

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!