Tehetséggondozási program az EKF-en
Az Eszterházy Károly Főiskolán megvalósuló komplex tehetséggondozási programról számolt be Dr. Bíró Melinda főiskolai docens, a Főiskolai Tudományos Diákköri Bizottságának elnöke a főiskolán tartott, keddi sajtótájékoztatón.
Elmondta: a program több színtéren valósul meg, egyik a Tudományos Diákkör, a másik a Kepes György Szakkollégium. A szakkollégium tanórán kívüli programokat bonyolított, félévi szakmai programja a közös szakkollégiumi tréningből, a tagozati kurzusokból és az ezekhez, illetve a DK-körök tevékenységéhez kapcsolódó vendégelőadók előadásaiból állt össze. A szakmai ösztöndíj programokkal támogatták a tehetséges és a kutatásaikban, illetve szakmai tevékenységükben már előrehaladott hallgatókat - tette hozzá Dr. Bíró Melinda. A pályázaton belül két ilyen program is megvalósult, az egyik a Koltai-program, melyre filmes képzésben résztvevő szakkollégiumi hallgatók pályázhat, kifejezetten abból a célból, hogy Koltai Lajos mellette dolgozhassanak filmforgatáson és a filmkészítéshez kacsolódó egyéb munkákon. Az ebbe a programba bevont hallgató, a következő félévben valósítja meg szakmai munkáját. A sajtótájékoztatón elhangzott továbbá: a szakkollégisták számára kiírt másik kutatási ösztöndíj-pályázatra 11 munka érkezett. Ennek a pályázatnak az a célja, hogy félévente 6 hallgató szakmai előmenetelét segítse azzal, hogy támogatást nyújt konferencián való részvételhez, kapcsolatfelvételhez, eszközök és szakkönyvek beszerzéséhez. Egy pályázat keretein belül a Főiskola Tudományos Diákköri Bizottsága is pályázatot hirdetett tehetségműhelyek, TDK körök hallgatóinak a kutatási tevékenységük támogatására. Olyan diákok jelentkezését várták, akik a 2012-ben a tavaszi vagy az őszi házi TDK versenyen tudományos dolgozatot mutatnak be, továbbá aktív szerepet vállaltak a tudományos diákköri munkában. A támogatásban 75 fő részesülhetett.
A tudományos munka iránti nagy érdeklődésre való tekintettel a Főiskolai Tudományos Diákköri Bizottság úgy döntött, hogy a 75 főn túl támogatja a többi kutatni vágyó hallgatót is. Így a BTK-n 30 fő, a GTK-n 17 fő, a TKTK-n 36 fő, a TTK-n pedig 47 fő részesült támogatásban.
A tehetségműhelyek különböző Kari szintű TDK rendezvényeket bonyolítottak le, melyek rendkívüli érdeklődés mellett zajlottak le, mind a 4 karon. Valamennyi kar, és valamennyi tehetségműhely törekedett a hallgatói kutatómunka népszerűsítésére, továbbá, hogy a legtöbb tehetségműhelyben növekedett a TDK tevékenységbe bekapcsolódó hallgatók száma.