Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) az EKF-en
A két napos konferencián az EKF több vezetője és oktatója is tartott előadást, a résztvevők: Lengyelné dr. Molnár Tünde, Tóthné dr. Parázsó Lenke, Varga Csilla, Pacsuta István, Farkas Attila, Ország Ákos, Dr. Vas István előadásait hallgathatták meg.”
A pályakövetés lényege, hogy minden évben megkeresik az 1 és 3 éve végzett hallgatókat egy online kérdőívvel, melyben arra kíváncsiak, mit sikerül hasznosítaniuk a főiskolán szerzett ismeretekből.
Ezzel párhuzamosan minden tavasszal megtörténik az aktív hallgatók motivációs felmérése is, melyben azt vizsgálják, milyen háttérrel rendelkeznek a diákok, mennyire elégedettek a képzésekkel, és az intézményünkkel.
A felmérés először 2010 tavaszán történt meg, majd 2011 tavaszán folytatódott.
Az eredményeket kiadványban foglalják össze, valamint weboldalt hoznak létre belőle.
A pályázat keretében több kiegészítő kutatás is történt:
• Mindegyik év tavaszán készült egy-egy kiegészítő vizsgálat, mely azt mérte hogyan állnak a hallgatók a felméréshez
• Megkeresésre kerültek a munkaadók is két felmérés formájában:
o 2010-ben történt az Észak-magyarországi régió munkaadói körében végzett kompetencia-igényfelmérés, melynek célja, hogy megvizsgálja, a munkaerő-piacon milyen kompetenciák meglétét várják el a munkaadók a végzett hallgatóktól.
o 2011. februárjában lezárult az a munkaerő-piaci felmérés, mely a munkaadókat az ott dolgozó -az Eszterházy Károly Főiskolán diplomát szerzett- munkavállalókról kérdezte meg. A felmérés célja, hogy felmérje az intézményben végzett hallgatók milyen munkakörökben helyezkedtek el, milyen feladatcsoportokat bíznak rájuk, mennyire elégedettek a munkájukkal, tudásukkal.
o 2011. őszén a 3 éve végzett hallgatóinkat személyesen is megkeresték, pályakövetésük interjú formájában történt meg.
A pályázat ez év végén befejeződik.