A város jó úton jár az újrahasznosítás területén
2011.09.14.00:00
Városunkba érkezett ma délelőtt az Öko–Pannon interaktív rendezvénykamionja, amelynek megnyitóján Sós István, Eger alpolgármestere üdvözölte a gyerekeket.
Az interaktív kiállítás játékos eszközökkel buzdítja a hulladék újrahasznosításra az óvodásokat és az iskolásokat. A megnyitón az alpolgármester kiemelte, hogy Egerben már milyen jól működik a lakosság körében a zsákos, házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés, és már meghaladja a havi 30 tonnát is. A gyűjtéshez már az önkormányzati intézmények is csatlakoztak, példát mutatva más egri cégeknek is. A napokban több környezetvédelemhez kapcsolód rendezvény is lesz a városban, mely az Európai Mobilitási héthez, a közlekedj Ökosan rendezvényekhez kapcsolódik. Az Öko Pannon vándorkiállítás a legjobbkor érkezett hozzánk- emelte ki Sós István.
Az Újrahasznosítási Hónap kiállítóeszközeit a Csodák Palotája tervezői készítették, minden kipróbálható, megérinthető. A varázsdoboz, a térképes játék és a papírmerítés új ismereteket kínál, a számítógépes kérdezz-felelek a diákok már megszerzett tudását teszteli. A mini hulladékválogató és mágneses szeparátor kicsiben mutatja meg, hogy ipari méretekben miként osztályozzák, válogatják a szelektíven gyűjtött hulladékokat, a sorbarakó játékban pedig hasznosított másodnyersanyagok mutatkoznak be. A golyós labirintus egy ügyességi feladat keretében tudatosítja a szelektív gyűjtőedények színeit. A kamion eszközei, játékos feladatai a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás mellett a hulladék-megelőzés fontosságára is felhívják a figyelmet. A kiállítás szerdán 10 órától délután 6 óráig látogatható a Dobó téren.
Az ÖKO-Pannon tizenöt éve koordinálja és népszerűsíti a szelektív hulladékgyűjtést Magyarországon. A szervezet 2003 és 2010 között minden évben teljesíteni tudta az Európai Unió és a Hulladékgazdálkodási törvény által meghatározott hasznosítási célkitűzéseket, és így lesz ez a 2011-es évben is: a csomagolási eredetű hulladékok hasznosítási aránya várhatóan megközelíti a 60 százalékot. A szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítő kampányok sikerét, a családok szemléletének és szokásainak lassú, de pozitív irányú változását a lakossági begyűjtés mennyiségének az elmúlt nyolc évben történt, igencsak meggyőző – tizenkétszeres – növekedése bizonyítja.