Laptopokat kapott az iskola
Nyílt napon mutatják be a pályázaton nyert tanulói laptopok használatát február 23-án az Aba Sámuel Általános Iskolában.
Abasár Község Önkormányzata kiemelten fontosnak tartja, hogy a helyi gyermekek versenyképes oktatásban részesülhessenek. A település rövidtávon azt szeretné elérni, hogy a helyi fiatalok Magyarországon és az Európai Unióban is megállják a helyüket. A TIOP 1.1.1-09/1-2010-0051 ”Kompetenciák fejlesztése IKT eszközökkel” című nyertes pályázattal pontosan erre biztosít lehetőséget. A program keretén belül ugyanis beszerzésre kerül 37 darab tanulói és 2 darab tanári laptop, valamint a szükséges szoftverek és az oktatást segítő digitális tananyagok.- tudtuk meg Dr. Lénártné Benei Anikó Abasár polgármesterétől.
Február 23-án kerül sor a pályázat záró rendezvényére, 9 órától, nyílt nap keretében az abasári Aba Sámuel Általános Iskolában (3261 Abasár, Ságvári Endre út 11.). Az iskola diákjai és pedagógusai a tanítási órákon a beszerzett laptopok és digitális oktatási anyagok segítségével dolgoznak majd. A kémia és matematika órán a részt vehetnek a szülők és érdeklődők is, akik megtekinthetik az órákat. Ezen túlmenően ők maguk is kipróbálhatják az eszközöket. Így tehát közvetlenül bepillanthatnak az oktatási intézmény hétköznapjaiba és az eszközök felhasználásnak rendszerébe.
Az abasári gyermekek és pedagógusok sikeresen elsajátították a beszerzett eszközök segítségével a versenyképes tudás megszerzéséhez szükséges kompetenciákat. A tanulói laptopok segítségével a gyermekek saját laptopon dolgoznak a tanórákon, és munkájukat a szaktanár folyamatosan nyomon követi saját gépén keresztül. Ez a módszer lehetőséget ad arra is, hogy az egyes tanulókkal személyre szabottan foglalkozzon a tanár, illetve a gyerekek csapatokat alkotva közös munkában is részt vegyenek, elősegítve többek között a tanulási kedv erősödését is.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
A ”Kompetenciák fejlesztése IKT eszközökkel” című TIOP 1.1.1-09/1-2010-0051 számú projekt összesen 5 170 060 forintos EU támogatásból valósul meg.