Rocksuli a könyvtárban

Öt alkalmas Rocksuli szakkör indul február 15-től a Bródy Sándor Könyvtár Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményében diákok számára.
 
 

Rocksuli a könyvtárban

Öt alkalmas Rocksuli szakkör indul február 15-től a Bródy Sándor Könyvtár Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményében diákok számára.
 
 
 
 
 

Rocksuli a könyvtárban

Öt alkalmas Rocksuli szakkör indul február 15-től a Bródy Sándor Könyvtár Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményében diákok számára.
A program kedvezményezettjei elsősorban a Neumann János Középiskola és Kollégium diákjai, de korlátozott számban nyitott bárki számára. A szakkörön zeneszerzők, zenészek, hangmérnökök, technikusok,műsorvezetők, koncertszervezők tartanak előadást. A havonta egyszer csütörtökönként jelentkező programot a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében meghirdetett INFOTÉKA- Nevelési-oktatási intézmények tanórái, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár vezetésével című Európai Uniós pályázat keretében valósul meg.
 


A műsor tematikája:

1. alkalom: 2011. február 14. (hétfő) 15.00
A magyar rockzene története : a beat kialakulásától napjainkig. Sport és zene
Czapp József (Rock Dodi) rádiós műsorvezető, szerkesztő, szakíró, koncertszervező (Team Rock Band) archív fotókkal, videókkal színesített előadása a magyar rockzene történetéről. Németh “Nyiba” Sándor birkózó olimpikon, szabadfogású válogatott birkózó, a 26 világversenyen szőnyegre lépő szövetségi kapitány, zenész, az általa alapított DE-PRESSION együttes dobosa, zeneszerzője, szövegírója beszél a sport és zene kapcsolatáról.

2. alkalom: Déri Tamás: Híres gitárosok
Déri Tamás a könyvtár Elektromosgitár-klubjának vezetője, egri hangtechnikus, gitáros fotókkal, videókkal, zenével színesített előadása a híres rockgitárosokról, általuk használt hangrendszerekről, modellekről.

3. alkalom, 2011. március 24. (csütörtök) 15.00
Török Ádám: Rocktörténeti múltidézés
Török Ádám magyar fuvolista, énekes és dalszövegíró, a Török Ádám és a Mini frontembere beszél pályakezdéséről, a magyar rock 60-as, 70-es évekbeli fénykoráról, hangszeréről, a fuvoláról.

4. alkalom: Amatőr zenészek Egerben
Gál Gergely az egri stoner rock csapat, a Shapat Terror dobosa, az első 3D-s egész estés animációsfilm az Egon és Dönci, valamint az első 3D-s videóklip gyártásvezetője, az AEnimaCGS munkatársa beszél pályafutásáról, a kezdetekről, az egri amatőr zenekarok lehetőségeiről.

5. alkalom: Póka Egon Experience – Kőbányai Zenei Stúdió
A Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete által alapított és fenntartott Kőbányai Zenei Stúdió 1998-ban kezdte meg önálló intézményi működését, és 2001-ben bocsátotta ki az első könnyűzenei szakképesítést szerzett tanulókat Magyarországon, de egész Közép-európában az egyetlen könnyűzenét oktató középfokú zeneművészeti szakoktatási intézmény. Igazgatója Póka Egon Weiner Leó-díjas zeneszerző, előadóművész s két végzett tanítvány Ifj. Tornóczky Ferenc gitáros és Szakadáti Mátyás dobos a Póka Egon Experience trió tagjai beszélnek az intézményről, majd dob-gitár-basszusgitár kurzust tartanak, melyben a tanulók részt vehetnek, végül rövid koncerttel zárnak.

A programra az alábbi elérhetőségen lehet jelentkezni: zsoldima@brody.iif.hu

 

 
 

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!