Helyi feladatok és létszámbővítés
EgriSzín: Miben látja a különbséget egy budapesti kerületi kapitányság és egy megyei kapitányság vezetése között?
Ormossy Attila: Nehéz összehasonlítani. A legnagyobb különbség talán a számokban rejlik. Nagyon komoly a különbség természetesen. Ahogy mondani szokták, a mennyiségi változások rendre átcsapnak minőségibe is. Egy összehasonlítás: a megyében az elmúlt évben nagyjából regisztráltak tízezer bűncselekményt. Azon a kerületi kapitányságon, ahol én dolgoztam, októberig 16 ezret regisztráltak. És ez csak egy kapitányság. Azt hiszem nem kell tovább folytatni. Ha lemegyünk az egyéb számokhoz, akkor ugyanezt tapasztaljuk. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy magasból kéne nézni a feladatra. Ezért kell megismerni a területeket, mert valószínűleg itt az ingerküszöb is teljesen más. Nagyon komolyan gondolom, amit elmondtam a tájékoztatón, hogy azoknak az igényeknek kell megfelelni, amit itt helyben elvárnak tőlünk.
EgriSzín: Elődjétől Juhász Istvántól kapott-e útravalót, tanácsokat Heves megyére?
Ormossy Attila: Természetesen. Elég tüzetesen végigvettük mindazon gondolatokat, feladatokat amelyek a megye vezetéséhez feltétlenül szükségesek. Nem véletlenül mondtam, hogy egy jól működő rendőr-főkapitányságot vettem át.
Juhász úr saját elhatározásából távozott, egyéb személyes okok miatt, és nem azért, mert bármit elrontott volna, vagy rosszul csinált volna. Őszinte baráti beszélgetések során minden információt megkaptam tőle, amivel egyáltalán elkezdhetem a munkát.
EgriSzín: Az alapvető változtatások tekintetében objektív tényezőkről beszélt.
Ormossy Attila: A szükséges rendőri létszám megvan. Ahhoz, hogy minőségileg is tudjunk lépni, ahhoz feltétlen kell egy létszámbővítés. Ez elengedhetetlen. Úgy gondolom, hogy összehasonlítva más megyék létszámviszonyival, ezen a területen mindenképpen ránk kerülhet a sor.
Az anyagi ellátottság akár az épületben, gépjárműben, technikában természetesen nagyon fontos, de ha sorrendet kell felállítani, akkor a humán erőforrás minőségi és mennyiségi növelése, elsődleges.
EgriSzín: Milyennek látja a megye bűnügyi helyzetét?
Ormossy Attila: Ehhez az kell hogy megismerjen a megyét. Ha én távolból nézem csupán a számokat, azok kedvezőek. De hangsúlyozom, mások a problémák, más az ingerküszöb, mások az igények. Ehhez kell nekünk alkalmazkodnunk.
EgriSzín: Tervez-e szervezési változásokat?
Ormossy Attila: Ha szakmai szervezési változásokról beszélünk, akkor ehhez nekem még szükségem van arra az információra, aminek megismerése körülbelül egy hónapot vesz még igénybe.
"Szóljon hangosan az ének!!!!!! " laci
Sok mindennel nem értek egyet amit Kiszekund úr ír. De ezzel maximálisan!
Azt mondja ez az újonnan kinevezett serif, hogy ,,A szükséges rendőri létszám megvan. Ahhoz, hogy minőségileg is tudjunk lépni, ahhoz feltétlen kell egy létszámbővítés. "
Hová akarna lépni ez megyei főrendőr? Nem tudni. Mindenesetre ajánlom figyelmében a szakirodalmat, hátha nem ismeri:
Dr. Finiszter Géza kriminológus professzor már számos írásában világosan kifejtette, hogy nálunk több a rendőr, mint az európai átlag. A rendőri szervezet az rossz, paternalista, tehetetlen és túlbürokratizált.
Ügyek, feljelentések hárítása, halogatása nyomozások helyett. Hamis statisztikák gyártása, mellébeszélés, látszatmunka ,,lepapírozása".
Gépjármű-ellenőrzésnek álcázott permanens útonállás.
Amíg egy-egy településnek nincs, saját maga által megválasztott serifje, addig ezeknek a helyi gyökerek nélküli rendőrkomiszároknak egyetlen céljuk lehet: kibekkelni a nyugdíjig azt a rövidke 25 évet.
Így tehát a közbiztonsági helyzet nem rajtuk múlik. Sajnos rajtunk se.