Gyász, emlék, büszkeség - '56-os vándorkiállítás
Országszerte programokkal, találkozókkal, előadásokkal emlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc leverésének 54. évfordulóján, csütörtökön. Az évfordulóhoz különleges kiállítás kapcsolódott az Egri Kulturális és Művészeti Központ. Schrötter Tibor egykori politikai fogoly, az 56-os Szövetség elnöke gyűjteményéből rendezett tárlaton fotókkal, dokumentumokkal, újságcikkekkel, relikviákkal mutatja be az 1956-os forradalom történetének, előzményeinek, következményeinek hiteles történetét. Az alapos munkával összegyűjtött anyagot 2000 óta vándorkiállítás formájában tárja nyilvánosság elé, hogy a forradalom emléke minél többekhez eljusson.
Schrötter Tibor, aki az események hiteles megismertetését, a tanúságtevést tűzte ki életcéljául, a kiállítás megnyitóján tartott előadásában a legtisztább forradalomnak nevezte 1956-ot, amit túlerővel, több hadosztállyal vertek le.
Számára a forradalom jóval korábban, 1948-ban kezdődött. A fiatalon ellenálló csoport tagjaként tevékenykedő Schrötter Tibor sok társához hasonlóan megaláztatásokon, kínzásokon, börtönön ment keresztül. Emlékezésében kitért az őt ért szenvedésekre, kínzásokra.
November 4-e a magyar történelem egyik legszomorúbb napja. Mélyen beleégett a magyar nép szívébe, lelkébe, hangsúlyozta Saárossy Kinga alpolgármester asszony a megnyitón. A korabeli eseményeket összefoglalva megemlékezett a forradalom áldozatairól és kiemelte a kiállítás jelentőségét, azt, hogy a dokumentumokkal el tudja mesélni a forradalom okait, történéseit.