Eventus tárlat a Pásztorvölgyiben
Nyolc diák 24 munkája látható mától a Pásztorvölgyi Általános Iskola aulájában. A kiállítást Hadobás Zoltán az Eventus Művészeti Középiskola tanára nyitotta meg, aki elmondta, hogy a kiállított tanulmányok mellett, néhány olyan kép is látható, amely túllép a feladatokon. Az otthoni munkákon jól láthatóak az egyéni gondolatok.
Az alkotók: Csendes Lajos, Czaga Dániel, Fodor Esztella, Jakub Alexandra, Nyúl Noémi, Sülyi Diána, Tari Csenge, Vincze Dóra
A tárlat egyfajta intézményi bemutatkozás, ugyanakkor a kapcsolatokat is ápolja a két iskola között.
Tisztelt „Egyeske”!
Igaza van! A mai világban minden, ami működik az gyanús. Ha meg szűnik egy iskola, mint, ahogy kis városunk környékén számos településen láttuk az már nem gyanús ( Pl. Andornoktálya, Egerszalók,Egerszólát, Egerbakta,Balaton, Bükkszék stb). Mert nincsen, nem okoz bajt.
Igaza van! Minden iskolát fel kellene számolni, ami a világon a legrosszabbat adja, a tudást. A gimnáziumot azért, mert valamilyen általános műveltséget ad, amiért a piacon nem lehet semmit sem venni. Igaz onnan mindenkit felszív a felsőoktatás és legalább három vagy négy évig nincs vele gond. A szakközépiskola is gyanús, hisz az itt végzett közgazdászokra, informatikusokra, mezőgazdászokra végképp nincsen szükség. Mivel Magyarországon felszámolták, bezárták, lerombolták a mezőgazdaságot és az ipart. Gyanús dolog ez a munka. A szakiskoláról pedig ne is beszéljünk, mert oda nem akarnak a fiatalok jelentkezni.
Igaza van! A szóban forgó iskola is rendkívül gyanús, mivel a fenti cikk nem szól szegregációról, iskolai erőszakról, tanárverésről. A diákok munkái egyediségről, önmegvalósításról és kreativitásról szólnak, amire végtelenül „gyanús” tanáraik tanítják. Az pedig teljesen elitélendő, hogy ezek a megtévesztett fiatalok kiállítás keretében vállalják kortársaik előtt a bemutatkozást.
Igaza van! Nincs szükség ma Magyarországon művészeti képzésre. Nagyon helyes, ha általános iskolában heti egy vagy fél óra jut az ének, rajz tanítására. A középiskolában pedig a legtöbb helyen sikerült eltüntetni a rajzoktatást. A művelődési házakból az elmúlt húsz évben rongyos boltokat, kocsmákat alakítottak ki, így most már kiállító helyekről nem is kell gondoskodni. Ebből a szemszögből teljesen igaza van: Elitélendő hogy a művészeti iskola tanulói mernek „egy Pásztorvölgyi Gimnázium” tanulói előtt megmutatkozni munkáikkal, felvállalni névvel és címmel alkotásaikat. Le kellene törni ezeknek a megtévesztett fiataloknak az önbizalmát.
Igaza van! Jut eszembe, felhívom tisztelt „ egyeske” figyelmét két neves egri érsekre Eszterházy Károlyra és Pyrker János Lászlóra akik először Egerben elitélendően rajziskolát alapítottak . Az utóbbi Joó János nevével fémjelzett iskola negyven év után azért szűnt meg, mert ez jelentette az alapját az ipari tanoncképzésnek. A vizuális oktatás, a rajz az alapja az építészetnek, az ipari mesterségeknek is. Ezek az érsekek képeket is gyűjtöttek és ezt a magyar nemzetre hagyták. Talán ha olvassák az Ön gondolatait, nem tettek volna ilyen ártó dolgokat. Igaz akkor csak kevés ember tehette meg a fentieket, talán manapság is erre kellene törekedni.
Igaza van! Az ön gondolatait országunkban az elmúlt időszakban sokan megfogadták. Azért is áll itt ez az ország. De én az ön egészségéért aggódom elsősorban, mivel hasonlóan az internetes hozzászólásához az alábbiakat olvastam Dr. Dean Ornish, mára elismert amerikai kardiológustól:
„Ornish ugyanis úgy gondolja, hogy az érzelmi feszültségek, a magány, a szorongás, az egyedüllét, a mellőzöttség, de a cinizmus, agresszivitás, keserű gondolatok éppen olyan károsak az ereknek, ezáltal a szívnek, mint például a köztudottan túl sós, zsíros és cukrokkal teli amerikai étrend vagy éppen a dohányzás.”
Az azért megnyugtató, hogy mindig akad valaki (most épp az 1-es), aki jól belerondít mások örömébe. Mert ő aztán igazán tudja a tutit. A rosszindulat, a féltékenység, az irigység örök. Ki csap itt be kit??? Attól, hogy kreativitásra nevel egy iskola, még nincs szereptévesztésben. (Nem úgy, mint a kedves Okostojás hozzászóló, aki csalhatatlan műértőnek képzeli magát.) Nem állította magáról soha ez az intézmény, hogy képző- vagy iparművészeti egyetem lenne. Ennél fogva a növendékeket sem hitegeti semmiféle művészeti karrierrel. A manapság megszaporodott grafikai, kisnyomdai vállalkozások, plakát- és nyomtatványtervezések, internetes weboldalak világában miért olyan nagy baj az, ha valaki az 1-es hozzászólónál egy kicsit több művészeti érzékkel, esztétikai hajlammal bír? Ettől még nem fogja magát Michelangelo-nak hinni.
Nem az iskolával van a baj, hanem a "szakmával", már ha lehet annak nevezni a művészetet. A tehetségek többségét soha nem fedezik fel. Az a buta, aki azt hiszi, hogy ebből meg lehet élni. Ez csak az igazán tehetséges és legfőképpen szerencsés egyedeknek adatik meg.
Az a baj ezzel az Eventussal, hogy becsapja tanulóit. Elhiteti velük, hogy a tudás, melyet ebben az intézményben szereznek, az piacképes és fizető állást biztosít. Pedig dehogy!
Nézem, ezeket a jó rajzkészségről tanúskodó, egyébként jórészt tehetségtelenségről (is) árulkodó munkákat.
Ilyesmiért senki nem fizet, soha, sehol, semmit.
Az ilyen eventusféle iskolákban elpazarolják idejüket és energiáikat ezek a megtévesztett, naiv fiatalok.
Vigyázat, ezek az álművészeti ,,szak"iskolák működtetői csalók!
Senki sem látja?