Szükség van-e a tehetséggondozásra?
Interaktív líra Kabai Zoltánnal
2010.10.19.00:00
Célpontban a fiatalság, avagy szükség van-e a tehetséggondozásra, s ha nincs, akkor miért igen? Ezt a frappáns címet adta Kabai Zoltán előadásának a ma esti Interaktív lírán a Bródy Sándor Könyvtár Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményében.
Az Eszterházy Károly Főiskola Kepes György Szakkollégiuma által szervezett 12 részes irodalmi előadássorozat mai vendége Kabai Zoltán író, költő, performer volt, akiről a jelenlévők azt is megtudhatták, hogy főállásban vasutas. Több verskötete is megjelent, recenziókat ír, s alapító tagja a testvéreivel, K.Kabai Lóránttal és Kabai Csabával közös ÜljLeBélaSzedekLevest Munkacsoport nevű performanszcsapatnak. Mindemellett több irodalmi folyóiratban is publikált (Új Holnap, Napút, Palócföld, Magyar Műhely, Parnasszus, Új Forrás, Spanyolnátha, Pánsíp).
Az 1970-es születésű Kabai Zoltán Szikszón született, jelenleg Miskolcon él, s 2004 óta a Célpont Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda irodalmi klubjában tevékenykedik. A Célpont-csoport egy szűk társaság, akik fontosnak tartják a tehetséggondozást. Vallják, hogy a fiatal íróknak, költőknek értő szemre van szükségük ahhoz, hogy írásaik közölhetők legyenek.
Az előadó elmondta, hogy évtizedekkel ezelőtt a 30-35 éves alkotók számítottak fiatal művészeknek, ma már inkább a húszas éveik elején járókat tartjuk annak. A rendszerváltás idején kevesebb lehetőségük volt publikálni a fiataloknak, így erősebb anyagok, antológiák születhettek, mint ma, amikor rengeteg irodalmi folyóirat van a piacon.
A kezdő költőknek, íróknak azt javasolta, ha önálló kötetet szeretnének megjelentetni, minél több szakemberrel ismertessék meg magukat, minél több pályázaton mérettessék meg műveiket, valamint publikáljanak minél több folyóiratban, hogy megismerje a nevüket a szakma.
ÜljLeBélaSzedekLevest Munkacsoport. Haha!
Szóval ez a Kabai egy jósvádájú, polgárpukkasztó szélhámos?
Tanácsa a féltehetséges íróknak, költőknek, sokaknak: Marketing ezerrel!