Így választottunk az egyéni körzetekben
2010.10.05.00:00
Melyik körzetben született a legnagyobb arányú győzelem? Hol volt a legszorosabb a verseny? Ki kapta Egerben a legkevesebb szavazatot? – néhány érdekes adat a vasárnapi önkormányzati választások eredményeiből.
Az egyes számú választókörzetben az ex-fideszes Császár Zoltánt ugyan próbálták minden eszközzel kitenni a közgyűlésből, körzetét mégis hozta, 115 szavazattal kapott többet, mint a Fidesz-KDNP jelöltje, Hermann István. A képviselő habitusát ismerve valószínűleg gyorsan megtalálja a közös hangot a régi-új városvezetőkkel. Ebben a körzetben az MSZP-s Bartus Csabáné egyébként mindössze 9,62 százalékos eredményt ért el. Itt volt viszont a legmagasabb részvételi arány, a szavazásra jogosultak 50,53 százaléka ment el voksolni. A választók a legpasszívabbak a tizenegyes körzetben voltak, itt a megjelentek aránya mindössze 30,92 százalékot mutat.
A Fidesz-KDNP és az MSZP jelöltjei közötti legnagyobb arányú különbség a 6-os körzetben volt. Itt Csákvári Antal a szavazatok 55,91 százalékát kapta, míg szocialista ellenfele a maga 16,75 százalékával biztosan nem lehetett elégedett. De a két nagypárt közötti legkisebb arányú különbség is 17 százalék volt a Fidesz jelöltje – Gál Judit – javára a tizenegyes körzetben. Minden bizonnyal ez Pál Györgyöt (MSZP) nem vigasztalja.
Érdekes adat a kettes számú egyéni körzetből az MSZP és a Jobbik jelöltjének szavazategyenlősége. A Jobbik városi elnöke, Bognár Ignác és a szocialista Kutnyák Gyula egyaránt 308 szavazatot kapott.
Az LMP-t vizsgálva figyelemre méltó adat, hogy Dr. Csarnó Ákos, a párt egri listavezetője illetve korábbi országgyűlési képviselőjelöltjük, Juhász Mihály sincs a párt legjobban szereplői között. Előbbi 5,79 a hetes, utóbbi 4,95 százaléka a nyolcas számú körzetben jócskán elmarad a legjobb százalékot hozó Pohl Anettétől, aki a hatos számú egyéni körzetben ért el 9,57 százalékot.
A legkevesebb szavazatot a Munkáspárt 2006 egyik jelöltje kapta. Bartus Gyuláné a nyolcas körzetben – minden bizonnyal a szűkebb rokonság által leadott – 10 vokssal lett utolsó. De a Magyarok Szövetsége színeiben induló Csatlós Csaba László sem került be 13 szavazattal az „Épp hogy lemaradók” klubjába. Bár, lehet ők is már 2014-re készülnek, és nem vereségként értékelik az eredményeket, mint ahogy az egyik szervezet polgármester-jelöltje tette azt a napokban.
A szocik szerintem direkt nem indítottak erős jelöltet az egyes körzetben, hogy Császár nyerni tudjon.
A kettesben indult egy erősen balról vivő jelölt - Gálfi - aki 8 évig maszop-szadesz néven futott és most is szerzett majdnem 270 szavazatot, szóval nem olyan rossz szoci eredmény az ott a Kutnyáktól...sőt.
A hármasban ha Sós Tamás tudott volna nyerni az maga a csoda lett volna - a papa neve nem segít:) és folytathatnám.....
Inkább az a legnagyobb tanulsága a választásnak, hogy olyan embereket választottak meg, akik az utolsó napon adták ki a programjukat, ami elég felszínes, gyenge és mégis elég volt. A Magyarok Szövetségének a programja is sokkal összefogottabb volt.Mostmár remélem nem visszamutogatás lesz, hanem teszik a dolgukat a képviselők és főleg Habis!
Bartus Gyuláné és Csatlós Csaba hogyan tudta összegyűjteni a megfelelő számú kopogtatócédulát?