Joó Irma képei a Kis Zsinagógában
Különleges tereket nyitnak meg Joó Irma festményei a Kis Zsinagógában. A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának növendéke nagyméretű képeken boncolgatja a gondolatok, hangulatok, hatások, dimenziók problematikáját.
Már belépéskor magába szívnak a nagy méretekben megfogalmazott finom árnyalatok és a formai utalások. A belső terek atmoszférája, a felsejlő részletek csak tovább erősítik a távlatokban, felületekben komponált viszonyt. A képek mértéke maga a néző, a formai utalások csak térbeli elhelyezkedésünkben értelmezhetők.
A művész nem lép túl az általa megálmodott, megfoghatatlan, meghitt világon, ám munkáinak legfontosabb tulajdonsága a több értelemben is alkalmazható mélység, ami által a néző akaratlanul belép a művész dimenziójába. Innentől kezdve Irma sincs egyedül, hiszen beengedett, az ő szférájában vagyunk.
Elmondása szerint a képeken egyre inkább elrugaszkodott a valós tértől, sok esetben az anyagokra bízta az alkotást. Szinte nélküle születnek a képek. A kiindulópont egy elképzelés, egy homályos kép, de sok esetben még nem tudni előre mi lesz a végeredmény. A bemutatott anyag jól megtalálta helyét a Kis Zsinagóga terében, a fények, felületek, méretek játékában jól érvényesül.
Szilágyi Rudolf a kiállítás szervezője elmondta, hogy a galéria létrehozásakor az elképzelések között szerepelt, hogy egri, környékbeli művészek munkáit mutatják be. A kevés aktív helyi alkotó között mindenképpen helyet szántak a tehetséges Joó Irmának.
Joó irma képeivel korábban a Dió Galériában is találkozhattunk:
http://www.egriszin.hu/index.php?c=cikk&searchthis=Joó%20Irma&id=1927
Izgalmas kiállítás!