Megfestett virágoskert
A tubarózsa megfoghatatlan árnyalatai, a szirmok ívei az ihletői Gelsei Sándor művészetének, melyből egy válogatást láthatunk mától a Bródy Sándor Könyvtárban.
Egerszalók szép lelkületét hozták el a Bródy Sándor Könyvtár galériájába, fogalmazott köszöntőjében Tőgyi Gábor Egerszalók polgármestere. Gelsei Sándor bútorfestő, népi iparművész ezúttal olajfestményeit mutatja meg a közönségnek, amelyek a saját kertjében készültek.
Használt bútorok gyönyörű, faerezetes, kopott deszkáira kezdte el festeni a kertjében lévő virágokat. Kedvtelésből kezdte el csinálni, kísérletnek tekintette az alkotást. A képekhez azt a technikát alkalmazza, amit régen a kazettás mennyezetek festésekor használtak.
A művész így vall a témáról a tárlat megnyitóján:
„A virág a legszebb dolog a világon. Nekem mindig a nő jut eszembe a virágról. Mind a kettő a legszebb. Ráadásul valahol rokonok is, mert mind a kettő a születés, a folytatódás, az újjászületés, a fejlődés szimbóluma. Valahol testvér a nő és a virág, nekem ez természetes. S a festészetben is vannak kimondottan női virágok, ilyen szimbólum például a tulipán…”
Kedves Sándor!
Ismeretlen ismerősként gratulálok a kiállításhoz, nekem mindig is tetszettek a képeid. Bocsánat a tegező formátumért, de ebben maradtunk, amikor legutóbb nálad voltunk a vendégházban. Szóval gyönyörűek ezek a képek, és nekem az egész stílusod tetszik, ami a ház berendezésén is meglátszik. Igazából azért kerestem rád itt a neten, mert szeretném megtudni, hogy minek nevezik ezeket a népi iparművészeti motívumokat??? Milyen iparművészeti motívumok, vagy stílusra??? De még egyszer gratulálok. Bacsáné