A Göncöltől a Jupiter holdjaiig
Csillagködök, fekete lyukak, spirálgalaxisok és hozzá ezer kétely. Nagy Göncöl, sarkcsillag, Cassius Peia, Vega, Hattyú. Csillagképek és más csodák, amelyek az ember környezetét alkotják. Van-e élet az univerzum távoli vidékein? Óhatatlanul felmerül a kérdés, ha az ember a természet titkait kutatva rácsodálkozik a világegyetem végtelenségére, mely fantasztikus csodáinak világába Mikó Attila, a Hell Miksa Csillagászati Közhasznú Egyesület elnöke kalauzolta az érdeklődőket a péntek esti bemutatón. Előadásában először elméletben ismerkedtünk meg a legfontosabb csillagképekkel, mint a Nagy Göncöl, majd napnyugta után ki-ki saját szemével is meggyőződhetett a valóság igazáról. Bár emberi értelemmel sokszor nem könnyű megérteni a jelenségeket, a csillagok segítenek, hiszen évezredek óta adnak tanácsot a jósoknak, és mértéket a tudósoknak.
Veszélyesek-e a meteorok? Hogyan keletkezett a Nap. Mindez nemcsak a tudósok elméjét izgatja, az őszinte gyermeki fantázia is rátalál a különös utakra. A találkozón a kisebbek érdeklődését is felkeltették a kozmikus jelenségek, és nagy évezettel kutatták a csillagok útját.
A fantasztikus tejút mellett, a távcsöves bemutatón a látogatók megcsodálhatták a felkelő óriási Jupiter és holdjai fenséges látványát.