A szabadidősport égető kérdései videokonferencián
A vendéglátó intézmény képviseletében Dr. Honfi László intézetigazgató köszöntötte a konferencia helyi és a vizuális kapcsolatban jelen lévő résztvevőit, partnereit, kiemelve a szabadidősport, mint rekreációs tevékenység jelentőségét az emberek életében.
Győrfi János stratégiai főtanácsadó, a Nemzeti Sportszövetség képviselője a videokonferenciát, mint a sportról szóló eszmecserék történetében új műfajt említette. Beszédében hangsúlyozta, hogy Eger és Szeged lépett fel a szabadidősport jövőjéért, a stratégiában a tudásmegosztást határozták meg legfontosabb tényezőként, melynek kiemelt eszköze lehet az online közvetítés, akár több ezer emberhez szólva egyszerre.
A találkozón a legutóbbi konferencia tapasztalatait is szem előtt tartva, a szabadidősportot a forrás lehetőségek, a pályázati-, finanszírozási lehetőségek, a mindennapokban betöltött szerepe, a szakemberképzés oldaláról is végigjárták olyan előadókkal, mint Salga Péter, a Nemzeti Szabadidősport Szövetség főtitkára, Ábrahám Júlia, a Fitness Akadémia igazgatója, és a házigazda Dr. Honfi László, az Eszterházy Károly Főiskola Testnevelési és Sporttudományi Intézetének igazgatója.
Az első előadást „Szabad az idő, de mitől szabad a sport?” címmel Monspart Sarolta, a Nemzeti Szabadidősport Szövetség elnöke tartotta, a szabadidősport meghatározásnak és elfogadtatásának aktuális kérdéseiről. A fogalom lényegét felvázolva felvetette azt a kérdést, hogy szabad-e a sport Magyarországon, ami egyébként mindenkié. Az állam és a politika érdektelenséget mutat az ügy iránt, az esélyegyenlőség csak papíron létezik, jelentette ki az elnökasszony. A hiányosságok között kiemelte a képzés elégtelenségét, a vezetési problémákat, amihez még az is hozzájárul, hogy az állam nem segíti a sportolás szabadságát, a sportirányítás túlságosan tagolt, az infrastruktúra hiányos.
A videokonferencia lebonyolításában együttműködő partnerek: a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Testnevelési és Sporttudományi Intézet; a Veszprém Megyei Testnevelési és Sporthivatal; a Nyugat-magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Kar, Sporttudományi Intézet; a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Főiskolai Kar, Testnevelési és Sporttudományi Intézet; a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar (TF); a Nyíregyházi Főiskola Természettudományi Főiskolai Kar, Testnevelési és Sporttudományi Intézet; az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Egészségfejlesztési és Sporttudományi Intézet.