MA-diploma kiállítás a Kis Zsinagógában
Gazdag a hét képzőművészeti kínálata, hiszen már eddig több alkalommal gyűlt össze majdnem ugyanaz az alkotókör és közönség Eger kiállítótereiben, hogy hódolhasson a vizuális kultúrának és a tavasz érzelmi túlfűtöttségének.
A Kis Zsinagógában hagyomány a mesterképzős hallgatók bemutatója, amit ezúttal Szurcsik József tanár úr nyitott meg, meleg szavakkal köszöntve mind az alkotók munkáját, mind a kiállításnak teret adó helyszínt.
A megnyitó szavakból kiderült, hogy a tanár számára is hasznos a mesterképzés, mert nagy öröm volt a munkát igazán komolyan vevő fiatal művészekkel együtt dolgozni. A galériában látható alkotások visszavonhatatlanul beépülnek az egyéni életművekbe. Az alkotóktól elszakadva pedig a Kis Zsinagóga kiállítás-történetének részévé, és esetleg a betévedő kalandorok beszédtémájává válnak. Így vagy úgy, tovább élnek, sajtóanyagként talán a diplomán túl is.
A kiállított alkotások között botladozva könnyen elkalandozik az ember. A Képek, installációk, kollázsok új asszociációkra adnak alkalmat, de végülis megállapítható, hogy íme egy olyan kiállítás, ahol nemcsak a műveket, hanem a művészeket és a műélvezőket is érdemes szemügyre venni.
Vágó Szabolcs saját installációjával kapcsolódott a kiállításhoz, az udvaron a kőfalon elhelyezett gipsz-képkeret kompozícióval, amely egy nagyszabású sorozat része.
1. Rajz-vizuális kommunikáció szakon nincs mesterképzés, csak vizuális és környezetkultúra tanár szakon.
2. A végzősök munkája nem egyedi alkotás?
3. Vágó Szabolcs akkor mit keresett ott, ha nem végzős?
Vágó Szabolcs külön? Miért ő nem vesz részt a mesterképzésben?
Valami félreértés történhetett.