A nagybetűs művészet
Harmadik nekifutásra sikerült megnyitni az Eszterházy Károly Főiskola - Vizuális Művészeti Tanszék negyedéves hallgatóinak kiállítását. Erőss István, a Vizuális Művészeti Tanszék vezetője a régi, négy éves rendszerben utolsó évfolyam bemutatóján szervezési nehézségeket említett a többször elhalasztott kiállítás-megnyitóval kapcsolatban.
A tanszékvezető a hallgatók által válogatott munkák hatóterében állva hangsúlyozta, hogy nem éppen zökkenőmentes négy év áll a hallgatók és a most látható tárlat mögött, hiszen a tanulás és az oktatás kettős feladata mindig konfliktussal jár.
Az eddigi munkán túl, nagy feladat áll a végzősök előtt, mert a megkezdett utat folytatni kell, s amit a hallgatók kaptak mestereiktől, azt tovább kell adni másoknak.
Vajon egyáltalán létezik még mester-tanítvány viszony? A nagybetűs élet küszöbén álló, világokat kóstolgató művészek munkáin kevésbé érződik a határozottság, a korszellem is bizonytalanul van jelen. A láthatóan jól elsajátított vizuális nyelvhasználat megcsillogtatja a képességeket, meghatározza a feladatokat. De a tanári munka gyümölcse melankolikus megfejtés, domináns dekorativitás és megfelelés.
Mintha a művészek nem törekednének pontos tartalom, üzenet megfogalmazására, dédelgetett világukat csomagolják be a pusztán vizuális közegbe.