A szívvel érezhető valóság képei
A népmesék, legendák világa mellett az egyszerű emberek életét, küzdelmeit, a mindennapi létért harcát egyéni látásmóddal, sokszor szokatlan perspektívából ábrázoló festő embertársait sok humorral, derűvel szemléli, groteszk mivoltukban is szeretetteljesen, bensőségesen jeleníti meg őket. A művész sok olyan részletet láttat, amelyekre a mindennapi életben nem figyelünk fel.
„Látomásos világba lép a szemlélő Horváth János képeiben. Szemünk előtt megelevenednek a cigány népmesék motívumai és mögötte a sejthető, a szemmel nem, de szívvel, lélekkel érezhető valóság” – ajánlja a művész kiállítását Zakariás János, művészettörténész. A tárlatot a bemutató előtt Tóth Tibor, az Eszterházy Károly Főiskola mestertanára nyitja meg.
Horváth János, festőművész
"1963-ban születtem Szikszón. Apám bányász, édesanyám otthon nevelte a 8 gyereket. Általános iskolámat Alsóvadászon végeztem, itt találtam rá első mesteremre, aki az általános iskolai rajzszakkört vezette, Szentirmai László tanár úrra. Középiskolai tanulmányaimat Miskolcon folytattam. Perecesen szakmunkás-bizonyítványt, a Földes Ferenc Gimnáziumban érettségit szereztem. Olyan nagyszerű tanárok hatottak rám, mint Fekésházi Attiláné matematikatanár és Kocsis Mária magyartanár, akiknek a humanizmusa a mai napig példa számomra. 1982-től dolgozom villanyszerelőként. 1987-ben alapítottam családot, János fiam fotóművészettel, Éva Elvira és Boglárka Ibolya zeneművészettel foglalkoznak. 2007-ben a Wesley János Lelkészképző Főiskolán diplomáztam, és ha nem villanyszerelőként dolgozom, gyerekeknek segítek. Feleségem nagyszerű háttér minden kezdeményezésemhez, biztos támaszom. Mestereim: Zsignár István festőművész, Pethő János grafikusművész. 1990-től alakult ki önálló stílusom."