Négy új szakrendelő Egerben
A városi önkormányzat és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat összefogásának és együttműködésének eredményeként egy Társulási Szerződés keretén belül belgyógyászat-kardiológiai, ortopédiai, idegsebészeti és neurológiai szakrendelés indul mától Egerben, a város lakosai számára. A megállapodás alapján a szakmai segítséget és a betegellátási kapacitást a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház biztosítja.
A négy szakrendelőt ünnepélyes keretek között adták át ma délelőtt.
Felelőtlen politikusok jóvátehetetlen döntése által jogutód nélkül megszűnt a megye legnagyobb, és talán életünk szempontjából legfontosabb intézménye, a kórház, jelentette ki Habis László polgármester az átadóünnepségen, kiemelve, hogy a rendkívül súlyos helyzetben a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház kezdeményezése segített, a kritikus területeken a szakrendelés, szakmai kapacitás erősítésével.
Ismeretes, hogy korábban a kórház privatizációja kapcsán megszűnt bizonyos feladatok ellátása, megvonták az engedélyt. Ezen a helyzeten kíván javítani az egy évvel ezelőtt indult városi törekvés, amiben a szomszédos megye Fideszes politikusai siettek segítséget nyújtani. Csak a véletlen műve, hogy az átadás a választási kampány idejére esett.
Dr. Csiba Gábor a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés FIDESZ-KDNP frakció politikusa, az Észak-Magyarországi Regionális Egészségügyi Tanács (RET) elnöke elmondta, hogy már a az egri Markhot Ferenc Kórház Hospinvest általi „elfoglalásakor” jelentkeztek a Borsod Megyei Kórházból segíteni szándékozók. Egerből közel 30 dolgozó ment át dolgozni a kórházba. A két önkormányzat megállapodásának köszönhetően jelenleg a járóbeteg ellátás területén tudnak előrelépni, de az elnök bízik abban, hogy ezt a lépést további, óraszámban, infrastruktúrában történő bővítés követi, ám a véső megoldás, a kórház visszafoglalása lehet.
Habis László polgármester szerint meg lehet takarítani az egészségügyben több száz milliárd kivonásával forrásokat, de ennek más oldalon nagyon súlyos társadalmi következményei, veszteségei vannak. Az emberek a munkaképességüket veszítik el, ha hiányzik a megfelelő ellátás.
A rendelők létrehozása viszonylag kis lépés volt, sajnálatos módon egy évig kellett küzdeni a hatóságokkal, hogy az összes feltétel biztosítva legyen, hangsúlyozta a polgármester.
„Abban bízom, hogy egy egészséges fejélődése ez Egerben, és abban is bízom, hogy a Markhot Ferenc Kórház és rendelőintézet javulni fog.”
Habis herdálja el az adófizetők pénzét, hogy a pénzüket féltő fideszes orvosoknak közpénzből épít "kis-kórházat". Milyen egri az olyan, aki a gyógyításra szánt pénzt a miskolciaknak adja, az egri kórházat meg hagyja elszegényedni. Fidszes egri, azaz:NEMEGRI.