Az utóbbi öt évben 1 milliárd forintot fordítottak az Eszterházy Károly Főiskola sportlétesítményeire. Az Almagyar dombon mára minden igényt kielégítő csarnok, a legkorszerűbb eszközök és pályák várják a hallgatókat. Október első hétvégéjén 6 intézmény 350 sportolója tapasztalhatta meg ezt a miliőt, Eger rendezte ugyanis az 58. Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóját. Erőfelmérő volt a javából, ahol a rendezők és az intézmény sportolói is magasra tették a mércét.
1952 óta minden évben megrendezik a Sportszakos Hallgatók Sporttalálkozóját, közismertebb nevén Szpartakiádot, avagy Szparit. „Nagy létszámú, látványos, társadalmi rendezvényről van szó, hál’ istennek nagyon eredményes a mi szempontunkból is” – kezdte az eredmények ismeretében Dr. Honfi László, a Testnevelési és Sporttudományi Intézet igazgatója. Az EKF-nek most aztán tényleg van mire büszkének lennie, hiszen a főiskola minden idők legjobb eredményét produkálva 10 arany, 7-7 ezüst- és bronzéremmel története legjobb szereplését produkálta.
A legjobbak voltak
Férfi kosárlabdacsapat – Felkészítő: Széles-Kovács Gyula, Váczi Péter
Női röplabdacsapat – Felkészítő: Dr. Szabó Béla, Hajdú Pál
Úszók – Felkészítő: Bíró Melinda
8X50m gyorsváltó
Petrovai Panna (50m hát, 50m pillangó)
Atléták – Felkészítő: Seres János
Hámory Zsófia (gerelyhajítás)
Berecz Bernadett (távolugrás)
Túri Enese (súlylökés)
Géczi Annamária (magasugrás)
Olimpia-történeti vetélkedő – Felkészítő: Bíró Melinda
Az úszók voltak a legeredményesebbek a maguk négy elsőségével, hármat nyertek az atléták, csapatban pedig a férfi kosarasok és a női röplabdások sem találtak legyőzőre. Külön öröm, hogy a szellemi képességeket is megcsillogtattuk: „Mindig kötelező valamilyen szellemi vetélkedőt rendezni. Az összes felsőoktatási intézmény közül egyedül nálunk van egy olimpia történet elnevezésű tárgy, úgy gondoltuk ebben lehetünk a legeredményesebbek. Természetesen jól is szerepeltünk, a háromfős csapat magasan nyerte ezt a rendezvényt.” – folytatta a Tanár Úr.
„Folyamatosan, minden évben készülünk a helyszíntől függetlenül. Az elvárás persze ilyenkor nagyobb a hazai versenyzőktől, de azt tudni kell, hogy a különböző sportágakban 20-22 éves hallgatók versenyeznek, ilyen idős korban már nem lehet megtanítani az embereket magas szinten sportolni, megfelelő alappal kell ide jönniük. Fontos a beiskolázásunk, ha ez jól sikerül, akkor eredményesek vagyunk, ha nem akkor kevésbé. Félreértés ne essék, azért természetesen a kollégák munkája is nagyon fontos, a labdajátékosok már augusztusban is gyakoroltak, aminek meg lett az eredménye. A SHS-en résztvevő hallgatók nappali szakosak. Itt tanulnak, itt edzenek. Vannak sportágak, így a torna, úszás stb., ahol már nehéz hozzátenni az eredményhez a részünkről. Azt korán kell kezdeni és korán a csúcsra jutnak, de labdajátékban és atlétikában is tudnak fejlődni, rontani pedig nem rontunk rajtuk. Ha valaki ebben a korban akarja elkezdeni, az nem biztos, hogy ezen a rendezvényen aranyat fog nyerni. Nagyon magas szintű versenyek voltak, egy-két év alatt nem lehet egy csapásra ilyen magasra emelkedni. Munka nélkül a tehetségek sem tudnak eredményeket elérni.”
A versenyzők kihozták a maximumot a lehetőségekből. Nagyon szépen szerepelt mindenki, a tőle elvárhatót inkább túlteljesítette, mint hozta. Egyetlen fájdalom csupán a női kézisek utolsó mérkőzésen elszenvedett egygólos veresége. Bocz Árpád lányainak a döntetlen is elég lett volna az első helyhez. Ne legyünk telhetetlenek. A remek eredmények mellett a körítést is csak fokozott jelzőkkel lehet illetni. A vendégek nagyon kellemes szájízzel mentek el, jól érezték magukat, meglepődtek, csodálkoztak a ragyogó létesítményeken. Jó időjárásban, kiváló körülmények között sikeres versenyt rendezett a főiskola, nehéz lesz bárkinek is túlteljesíteni.