Sikeres Grundtvig projekt
Az Európai Unió legfontosabb alapelveit igyekszik érvényesíteni a megye, amikor kiterjedt nemzetközi kapcsolataiban olyan programoknak is helyet ad, amelyek az intézmények szerepére, közös munkájára hívja fel a figyelmet.
„A nevelőszülői munka folyamatának európai dimenziói” címmel indította el projektjét a Heves Megyei Önkormányzat Egységes Gyermekvédelmi Intézménye, a terület nemzetközi feltérképezése és szakmai értékelése céllal. A programban öt partnerország (Franciaország, Svédország, Lengyelország, Románia, Magyarország) szerepel, melyeknek gyermekvédelmi intézményei sikerrel pályáztak.
Kocsa Erika az Egységes Gyermekvédelmi Intézmény vezetője elmondta, hogy a partnerintézményekkel való konkrét együttműködésre az „Egész életen át tartó tanulás - Grundtvig felnőttoktatási alprogram” keretében nyílik lehetőség, melynek során vizsgálódnak arról, hogy a milyen nemzetközi módszerek, példák vannak a nevelőszülői munka területén. Az adott országokban hogyan működik a kiválasztás, azt milyen módszerek segítik. Milyenek a képzési technikák, és milyen tematikával dolgoznak, valamint milyen tanácsadói környezet veszi körül a munkát.
A Heves Megyei Önkormányzat Egységes Gyermekvédelmi Intézményének feladata, hogy segítsék és védjék azokat a gyerekeket, akik felnőtté válásuk előtt számos veszélynek vannak kitéve. Az intézmény a gyermekekért igyekszik tenni több területen azért, hogy a gondoskodásból, szeretetből, biztonságból, emberségből tudjon adni valamit több száz gyermek számára.
A két évig futó program keretében 20 mobilitást vállalt Heves megye, és a továbbiakban a projekt eredményeit, tapasztalatait megosztják a területen tevékenykedő szakemberekkel.