Esküt tettek a delegáltak
Sokba kerül az Unió?
A jelölő szervezetek és a pártok által delegált személyek lesznek a szavazatszámláló bizottságok tagjai június 7-én. Az országos lista elfogadásával a pártok delegáltja az eskütételét követően bekapcsolódhat az Országos Választási Bizottság munkájába.
A találkozón ismertették a legfontosabb tudnivalókat. A bizottságban való munka legfőbb feltétele, hogy a polgármester előtt esküt tegyenek.
A választás a korábban megszokott módon történik. Szavazni reggel hat órától 19 óráig lehet. A szavazás napján, már senkit nem vehetnek fel a névjegyzékbe. A nem egri illetőségűek számára a Főiskolán felállított 22.szavazókör áll majd rendelkezésre.
Sokba kerül az Unió?
A június 7-ei európai parlamenti (EP) választásra 4,1 milliárd forintot biztosított az Országgyűlés.
A költségek egyharmadát a helyi és területi választási szervek személyi kiadásai és a járulékok teszik ki. A pártok olcsóbbá tehetik a választást, ha a szavazatszámláló bizottságokba delegáltakat küldenek. A helyi és területi szervek dologi kiadására 807 millió forintot terveznek. Ezt a pénzt a helyi hirdetményekre és tájékoztató kiadványokra, a szavazókörök infrastruktúrájának biztosítására (telefonra, villamosenergia-szolgáltatásra, takarításra), a helyi választási iroda szavazásnapi működtetésére, a választói névjegyzék elkészítésére, az ajánlószelvények és értesítők borítékolására és postázására lehet fordítani.
Látszólag sokba kerül az Uniós tagság, vagy legalábbis vannak látható költségei. A pártok sajtótájékoztatóin viszont több ízben is elhangzott, hogy az Uniónak köszönhetően Magyarország még viszonylag jól áll.