Zene, rajzok, mesék
Fuvolaszóval kezdődött a tárlat megnyitója, amelyen a ma már magát középkorúnak valló generáció gyerekkorának meséit idézik fel a képek. Reich Károly neve leginkább a gyermekkönyvek illusztrációjával kapcsolatban ismert, de készített grafikai műveket, plakátokat is.
Ponyi László, az egri Kulturális és Művészeti Központ igazgatója az idei egyik legszebb tárlatnak nevezte a gyűjteményt. Köszöntőjében saját ifjúsági élményeit említette, az itt kiállított grafikák kapcsán.
Herczeg István grafikus-tanár, a mai vizuális kultúra ellenpéldájának nevezte a most látható képeket. Csodálatos alkotásokat vonultat fel Reich Károly művészete, a mai elsilányosodó vizuális kultúrában. Aggodalmának adott hangot, hogy ezeket a képeket, az illusztrált könyveket ma már egyre kevesebb fiatal nézi vagy olvassa, más jelenti a vizualitást, a látásmódot a jelen kor gyermekei számára. Herczeg István mindenkinek őszintén ajánlotta a tárlatot, majd a muzsika és a képek mellé, egy pohár borral köszöntötte a művészetet.
Reich Károly, a Munkácsy- és Kossuth-díjas képzőművész, mesteri könnyedséggel szól a gyermekek nyelvén műveivel. Nagy beleérzéssel készített rajzait stiláris és hangulati egység, tiszta vonalvezetés jellemzi. Közel 500 könyvet illusztrált. A Forrás Galériában a könyvek és a mesék mellett, láthatók az „Énekek éneke” és Shakespeare illusztrációi is.