Bizalmi válság
Pócs Alfréd kiemelte, véleményük szerint vezetőváltásra mindig ott kerül sor, ahol nem mennek jól a dolgok. Elmondása szerint a HospInvest teljesen eladósodott, tartozásainak összege több, mint az eszközeinek értéke. Mint elmondta, a közelmúltban értesültek arról, miszerint a holdinghoz tartozó legnagyobb cég, az Ispotály Kft. a Hungaropharma Zrt. tulajdonába került. Tudomásuk szerint a kórházban dolgozó orvosok nagy része nyugdíjas, vagy magyarul nem beszélő külföldi orvos. Mit keres az egészségügyben egy olyan cég, mely ilyen helyzetben van? Hol a határ a felelőtlenség és a gyilkosság között? -tette fel a kérdést Pócs. Hozzátette, korábban már tájékoztatást adott arról, mivel a gyöngyösi kórházban felmondták a szerződését, az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordult. Ügyében döntés született, a HospInvest Zrt.-t hátrányos megkülönböztetésért elmarasztalták és pénzbírságra büntették.
Továbbra is bíznak abban, hogy mind a balassagyarmati, mind a Szolnokon március 5-re kitűzött tárgyalás számukra kedvező döntést hoz, és érvénytelennek nyilvánítja a szerződést. Úgy vélik, Heves megyének vissza kell vennie a Markhot Ferenc Kórházat, és el kell kezdeni az átadásról szóló tárgyalásokat. Számukra csak ez a megoldás lenne a megnyugtató. Szabó Pál hozzátette, kérni fogják az egészségügyi törvény módosítását arra vonatkozóan, hogy a megyei, súlyponti kórházak nem kiszervezhetőek.
A sajtótájékoztatón Vargyai főorvosasszony is jelen volt, aki elmondta, 33 évig dolgozott a gyermekosztályon, melynek vezetője is volt. Az intézmény november 1-jei átvételekor egy szakorvos maradt az osztályon. Aznap illetve másodikán Budapestről, Hatvanból, Gyöngyösről hívott orvosok látták el az ügyeletet az osztályon. A hónap harmadik napjától azonban a gyermekosztályon alá nem írt orvosok jelentős száma mégis visszament dolgozni. Pócs Alfréd is arról számolt be, hogy több kollégájuk visszament már dolgozni az intézménybe november óta.