A természet festője
Matyikó Tibor képes észrevenni és megosztani velünk azokat a csodákat, amik ott lapulnak környezetünkben, a természetben, de a rohanó világunkban elmegyünk mellettük. A könyvbemutató zenés ráhangolódással kezdődött. Bevezetőként Smetana, Moldva című művét hallhatta a nagyérdemű, ami jó példa arra, hogy a természetről zenével is mindent el lehet mondani.
A művészt nyilvános, kötetlen beszélgetés keretében, Herczeg István grafikusművész faggatta. A találkozón szó esett a természetről, a művész pályájáról, és természetesen a képekről. A korábban természetfotózással foglalkozó, eredetileg erdészeti technikumot végzett művész, válása után kezdett el képzőművészettel foglalkozni. Kezdetben ceruza és tusrajzokat készített, és rájött, hogy ezzel a technikával is ki tudja fejezni, azt amit szeretne. Igazi autodidakta, a továbbiakban vízfestményeket, majd olajképeket készített, szakkönyvekből tanult, kiállításokon gyűjtött tapasztalatokat.
A természet felé elkötelezett, autodidakta festő idén öt kiállításon is szerepelt. Eredményei között jelentős tárlatok, könyvillusztrációk, nemzetközi szaklapokban való megjelenés szerepelnek.
Matyikó Tibor saját élményeiről nyilatkozva elmondta, hogy a természet tele van hangokkal és illatokkal amit csak akkor tapasztalunk meg, ha a civilizáció zaja megszűnik. Mindezeket megpróbálja a képeken visszaadni.
A beszélgetést követően Matyikó Tibor dedikálta két kötetét, a most megjelent albumot és Bársony István, Magányos órák című könyvét, melyhez ő készítette az illusztrációkat.
Megkaptam én is a könyvet, amelyben a művész élethűen ábrázolja a természetet, állatokat, embereket. Nagyon tetszik, mindenkinek ajánlom, aki szereti a természetet.