A visszafoglalás terve- videóval
dr. Pócs Alfréd elmondta, november 1-jét követően biankós receptek jelentek meg az egri közforgalmú patikákban. Tudomásukra jutott ugyanis, hogy az Országos Egészségügyi Pénztár 2000 darab biankós receptet készíttetett és juttatott el a HospInvest Zrt.-nek. Hangsúlyozta, ezek a receptek nem felelnek meg a gyógyszerészeti törvénynek, sehol nem válthatóak be. Kérdésként tette fel az üggyel kapcsolatban: Ki a felelős az OEP-nél ezen receptek kiadásáért? Véleményük szerint a törvénytelenséget csak tetézték azza, hogy felszólították a betegeket, csak az általuk a kórházban üzemeltetett két patikában tudják receptjeiket beváltani. dr. Pócs kiemelte, szerintük azért történt mindez, mivel az új működtetőnek vannak honosítatlan orvosai, amire saját gyógyszertárukban nem derül fény, mert ott nem ellenőrzik, hogy az orvos nyilvántartásba van-e véve.
A kórházvédők által vélt problémára Székely Tamás egészségügyi miniszter reagálásában elmondta (forrás: hvg.hu), a folyamatos betegellátás érdekében a névre szóló receptek elkészültéig a szolgágtató "biankó vényeket" állít ki, melyek abban különböznek a normál vényektől, hogy látható rajtuk a szolgáltató neve, azonosítója, telefonszáma és szerepelnie kell rajta a receptet kitöltő orvos bélyegzőjének. A miniszter hozzátette, bizonyos időnek el kell telnie ahhoz, hogy az orvosok megkapják a névre szóló recepteket, november 19-ig azonban már 200-an hozzájutottak a megfelelő vényhez.
dr. Pócs Alfréd arról is tájékoztatott, miszerint megyei szakfőorvosi vizsgálat volt az intézményben, ők a véleményüket elküldték Bujdosó László tisztifőorvosnak, aki megírja az összegzést. Információik szerint annak idején Bujdosó László érintett volt az ÁNTSZ labor privatizálásában, 40 millió forintot adott Deák Gábornak, a HospInvest alelnökének, hogy fogadja el a már az első évben 1,6 milliárd bevételt termelő céget. Ennek kapcsán (is) összefonódásokat látnak a cég és a veszprémi ÁNTSZ között, úgy vélik nem ok nélkül segítették a kórház átvételét.
dr. Mánya Kristóf kiemelte, a hétvégén a kórházvédők küldöttsége Budapestre utazott, hogy az Országos Orvosi Kamarai Gyűlésen átvegyék a Sunnum Bonum díjat az önfeláldozó és áldozatos munkájukért.
Szabó Pál mielőtt a kórház visszafoglalásáról beszélt volna, nyomatékosította, Magyarországon egy megye van csak, Heves megye, ahol nincs megyei kórház, ahol nincs köztulajdonban lévő súlyponti kórház. Mint elmondta, amennyiben jogállam lenne az országban, két fő ok miatt kellett volna már felbontani a megkötött szerződést. Az egyik a működés szakmai színvonalának folyamatos csökkenése, a másik pedig az ellátási kör szűkítése.
KÖNYÖRGÖM, NE MUTOGASSÁTOK MÁR A VOLT PORTÁST!!!! Már az is vicc, hogy ez kórházvédő volt! Hihetetlen, hogy ez az ember osztja az eszet itt nekünk!
Elég már a hőbörgésből! Zizi
Most akkor csákánnyal, vagy hogy foglalják vissza a kórházat? Nem az van, hogy a többség odabent dolgozik, a kisebbség meg idekint foglal?