A Büntetés-végrehajtás száz éve
Juhász Gábor államtitkár köszöntőjében az igazságszolgáltatás és büntetés-végrehajtás nehéz feladatáról szólt. Kiemelte, hogy munkájuk célja hogy az intézményből kikerülő fogvatartottak minél nagyobb eséllyel próbáljanak visszakerülni a társadalomba. Nagyon fontos dolog, hogy a fogvatartottak tanulhatnak, és dolgozhatnak.
A szolgálatot teljesítőkre nagyon nagy feladatot ró ez a cél. A börtönnek nagyon jó a kapcsolata a társintézményekkel, a bírósággal, ügyészséggel, rendőrséggel. Az államtitkár elmondta, hogy a feszes gazdálkodás ellenére, leszne3k előrelépések a munkában, hiszen a fejlesztési irányokat továbbra is szem előtt tartják.
Megköszönve áldozatos munkájukat, az államtitkár 10 dolgozónak adott át elismerést.
A Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet bemutatásában a börtön és bírósági munka történetéről, korabeli eseményekről, a feladatok változásáról esett szó. Az intézmény a „Börtön a Városért” elnevezésű programjával hozzájárul a város képének alakításához, szebbé tételéhez. A száz éves ünnepségsorozat részeként rendezték meg a nyitott kapuk programot, amelyen városi vezetők, középiskolások számára is bemutatták az itt folyó munkát.
A börtönélethez hozzátartozik a munka mellett az oktatás, képzés amire pályázati forrásokból 6 millió forint áll rendelkezésre.
Az 1906 és 1908 között épült intézményről korábban készült emlékkönyv kapcsán, Sallai Tamás bemutatta a Wágner Gyula tervezte épület történetét. A város fejlődése, átalakulása ellenére, az intézmény feladata az évszázad során nem változott.
Az ünnepségen az itt fogvatartottak, műsorral kedveskedtek a megjelenteknek. A női kórus előadásában elhangzott Örömóda, valamint az Intés az őrzőkhöz című Ady vers tolmácsolása, aktív kulturális életről tanúskodik.