Tiszteletadás a Wignerben
A himnusz hangjai után, az iskola nevében elsőként a Magyar Tudomány Napjára emlékeztek, amit 1997 óta ünneplünk. Létrejötte, a Magyar Tudományos Akadémia megalapításához kapcsolódik.
Születésének 106. évfordulóján, a Wigner Jenő Műszaki és Informatikai Középiskola tanulói koszorúzták meg iskolájuk névadójának a szobrát, tiszteletüket fejezték ki életműve előtt.
Wigner Jenő Budapesten született, 1902 november 17-én. A Fasori gimnázium elvégzése után a Berlini Egyetemen tanult, ahol megismerkedett a modern fizika meghatározó személyiségeivel, majd vegyészmérnöki diplomát szerzett. Egyik ma is nagyhatású fizikai munkája a csoportelmélet, melyet ekkor alkotott meg. A kor tudósaival együtt hagyta el az akkori Németországot. A kvantummechanika területén folytatott kutatásokat a Princetowni Egyetemen. Az atomenergia-programban, más magyar tudósokkal együtt nagy szerepet vállalt. Nevéhez fűződik az első atomreaktor megtervezése és működtetése. ’959-ben kapta meg az „Atom békés felhasználásáért”-díjat, majd 1961-ben a Fizika Nobel-díjat. A hetvenes évektől gyakran tartott előadásokat itthon is. 1987-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem, 1988-ban a Magyar tudományos Akadémia választotta tiszteletbeli tagjává. A világ szinte valamennyi jelentős egyeteme díszdoktorrá választotta. Munkásságát számos kitüntetés dicséri, az Amerikai Fizikai Társaság elnöke volt. Princetown-ban halt meg 1995 január 3-án, 92 éves korában.
A középiskola parkjában található 14 magyar származású Nobel-díjas szobra között, a két 21. századi alkotó, Kertész Imre és Herskó Ferenc szobra is megtalálható a szoborparkban.