Kiállnak a kórházért
A kialakult helyzet miatt Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata is közleményt adott ki tegnap, mely szerint az önkormányzati törvény kimondja, hogy a székhely település nélkül nem dönthet a megye egy intézmény sorsáról. Heves megye ennek ellenére egy 20 évre szóló vagyonkezelői és működtetési szerződésről határozott, tehát törvénysértést követett el.
A finanszírozó egészségbiztosítási pénztár – a megyei vezetőkkel ellentétben - aggályosnak tartotta a működési engedélyt. A Fővárosi és Pest Megyei Egészségbiztosítási Pénztár igazgatója leveléből idézve. „a szolgáltató által működtetendő néhány szervezeti egység esetében aggályosnak tűnik a személyi feltételek megléte” (pl. kardiológiai rendelés 130 szakorvosi órájára 2 fő szakorvost, pszichiátriai rendelés 61 szakorvosi kapacitására 1 szakorvost, a sürgősségi betegellátás 180 szakorvosi órájára 3 szakorvost és a fekvőbeteg szakellátásban a belgyógyászati osztály 85 ágykapacitására 1 szakorvost jelölt meg a Hospinvest Zrt). Az ÁNTSZ nem tartotta szükségesnek és lehetségesnek az egyeztetést. Szerintük egy kórház átvételéhez elegendő a működtető nyilatkozata arról, hogy a feltételekkel rendelkezik. A bíróságtól annak megállapítását kérték, hogy törvénysértő volt az ÁNTSZ eljárása. Azért, mert az ügyfél jogaival az eljárás során nem élhettünk, valamint, mert több tisztázatlan kérdés ellenére az eljárást nem függesztette fel.
A kialakult vészhelyzetre is tekintettel kinyilvánítják, hogy Eger város számít a Markhot Ferenc Kórház valamennyi dolgozójára. Ha kell, akár bírósági úton is kikényszerítik annak a döntésüknek a végrehajtását, amely szerint Eger a feladatok megosztásával az egri lakosok egészségügyi ellátására saját intézményt hoz létre.
Reálissá vált a veszély, hogy Egerben és környékén a halottak napja valóban a halottak napja lesz- áll a közleményben.