Az Eger Termál Kft., Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata, és a Heves Megyei Önkormányzat közös beruházása keretében megújul a Török Fürdő és a Termál-és Strandfürdő.
Három évvel ezelőtt, 2005-ben pályázatot nyújtottak be a Magyar Turisztikai Hivatal „A működő műemlék gyógyfürdők fejlesztésének támogatására” című kiírására. A projekt összköltsége 778 millió forint. A sikeres elbíráláson 466 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyertek, 110 milliót a város, 110 milliót a megye biztosít, míg az Eger Termál Kft. 92 millió forint bankhitelt vett fel a megvalósítás érdekében. Habis László polgármester a tervekről szóló tájékoztatón elmondta, a megyei jogú városok tekintetében Eger Sopronnal együtt dobogós helyen áll a turizmust nézve. A wellness-és gyógyturizmus növekedése kapcsán veszítettünk ugyan pozíciónkból, mert főként a kulturális turizmusra koncentráltak. Eger eddig nem használta ki azokat a meglévő adottságokat, melyek a gyógyvízre épülnek. Maga a projekt két ütemben valósul meg, jelenleg az első etap végfázisa zajlik, a kész komplexum átadása várhatóan novemberben lesz. Ez azt jelenti, hogy egy új kórházi szárny létesül, ahol a gyógymedencékbe a Török Fürdő forrásainak vizét vezették át, mely radontartalma miatt gyógyító hatású. Ezek után elkezdődhet a fürdő rekonstrukciója, mely a tervek szerint a jövő évben már teljes pompájában fogadja a látogatókat. A szolgáltatások között gyógy-, török, és vizes masszázs, négy féle szauna, tangentor kezelés, hammam (hagyományos török gőzfürdő) vehető igénybe.
De nem csak ez a rész szépül, hanem a strandfürdő is. Ez év februárjában az üzemeltető pályázatot nyújtott be az Új Magyarország Fejlesztési Terv Észak-Magyarországi Operatív Program támogatási rendszeréhez, mellyen közel 429 millió forintot nyert. A pályázat összértéke 875 millió forint, melyből a támogatás összege mellett 446 millió forint önerőből származik.
Az egri gyógy-és termálvíz hasznosítás egyik meghatározó eleme az Egri Termálfürdő, mely 5,3 ha területen helyezkedik el. A fürdő fejlődésének jellegzetessége, hogy az északi felén inkább a gyógyvizes, csendesebb fürdőző funkciók találhatóak, míg a déli területeken a fiataosabb, hagyományos strandolás területei kaptak helyet. A fejlesztés keretein belül új fedett medence, egy 200 négyzetméteren kialakított szauna világ, bébi medence, fűtött folyosó kerül kialakításra, és az első medence is megújul.