Figyelmeztető sztrájk
Amennyiben a politika ezt a felelősséget is felvállalja, kijelenthetik, hogy életellenes diktatúra uralkodik az országban-tette hozzá.
Cser Ágnes kijelentette, az óra lejárt. 2008. március 27-én ők már győztek az EDDSZ szerint. Kiemelte, közérdekű bejelentést tesz Dr. Kovács Tamásnál, a Magyar Köztársaság legfőbb ügyészénél, melyben vizsgálatot kér a megyei önkormányzattal szemben a folyamatos törvénysértések miatt. Emellett felszólítja, hogy a Tocsik ügyhöz hasonlóan indítson polgári peres eljárást a szerződés érvénytelenségének megállapításáért az illetékes bíróságnál. Abban az esetben, ha a Legfőbb Ügyész intézkedése elmarad, a beadványát az Európai Parlament Petíciós Bizottságához fogja eljuttatni bizonyítékul arra, hogy Magyarországon a főhatóságok és a jogállamiság védelmét biztosító intézmények nem teljesítik a törvényben előírt kötelezettségeiket.
Dr. Fűtő László főorvos arról adott tájékoztatást, miszerint csütörtökön öt főorvost kértek arra, hogy konzultáljanak a megye vezetőségével, akik a találkozón elmondták Sós Tamásnak, a Heves Megyei Közgyűlés elnökének, hogy tarthatatlan az a helyzet, ami kialakult. Az elnök kérte őket, üljenek le a HospInvest-tel, ám ők erre nem hajlandóak.
Tóth Katalin, aki szintén a kórház dolgozója újabb veszélyhelyzetre hívta fel a figyelmet. Elmondta, a veszélyt abban látja, hogy a veszprémi ÁNTSZ - nem csak szakmai megfontolásból, hanem politikai nyomásra is- részleges működési engedélyt fog kiadni a cégnek. Amennyiben ez megtörténik, a polgári szerződést aláíró három fél bármelyike fellebbezhet, így szeretnék, ha a kórház menedzsmentje letenné végre voksát a dolgozók mellett, és élne ezen jogával. Akkor, ha ma döntés születik Veszprémben, az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) akár már a jövő héten engedélyt adhat ki 3-4 osztály működtetésére a 35-ből. De ennek következtében a megyei egészségügyi ellátás összeomlik-szögezte le.
A kórházvédőket jelentős tömeg várta az intézmény előtt dobbal, síppal, kereplőkkel, transzparensekkel, így biztosítva őket szolidaritásukról. A gyülekezők között nem csupán egriek voltak, jöttek Kazincbarcikáról, Gyuláról, Budapestről és az ország számos városából. A dolgozók számára 10 órától nyagygyűlést hívtak össze a kórház éttermébe, ahol az alkalmazottakon kívül senki nem tartózkodhatott, ezért a civilek ki kellett hogy vonuljanak az épület elé.