Igazolva látják magukat
Hozzátette, a HospInvest Zrt. és a Heves Megyei Önkormányzat nem tartja be a jogállami kereteket. De azért, hogy a jogállam megmaradjon a városban a megvédés számos eszközét alkalmazták. Szeptember 8-án például négyen kezdtek önkéntes éhségsztrájkba, akikhez a múlt héten nyolcan csatlakoztak. Ma tíz kórházi dolgozó sztrájkol.
Hegyaljai Judit, az EDDSZ helyi szervezetének elnöke elmondta, a megyének most még lehetősége van a szerződés felbontására, de láthatóan ezt nem akarják. Kiemelte, megalakult a sztrájkbizottság, már túl vannak a második tárgyaláson, melyen a megyei önkormányzat képviseletében Dr. Lénárt András és Dr. Benkár József is részt vett. Tőlük azt az ígéretet kapták, miszerint, ha a HospInvest megkapja az ÁNTSZ engedélyt, folyamatos felügyelet alatt fogják tartani, és számonkérik, amennyiben nem teljesíti vállalásait. Hegyaljai bejelentette, abban az esetben, ha az önkormányzat nem bontja fel a szerződést, egész intézményre kiterjedő általános sztrájkot kezdenek.
Szabó Pál hangsúlyozta, a kórház egyik vezetője a napokban közölte a valós szerződésekkel kapcsolatos adatokat, melyből kiderült, a HospInvesttel a kórházból 440 fő írt alá és 75 külső szerződés van. Ebből a 75-ből 11 az ország különböző pontján dolgozó orvos, akik az események következtében visszavonták szerződésüket.