Fotográfia és folklór
A vidámság, az életerő markáns karakterei nyilvánulnak meg a tánckultúra népi hagyományában, amit Gál Gábor fotói őszinte hittel közvetítenek.
A 20. Jubileumi Agria Nemzetközi Néptánctalálkozó alkalmából, augusztus 4-én, a Líceum aulájában megrendezett fotókiállítás megnyitóján Ponyi László, az Egri Kulturális és Művészeti Központ igazgatója, a kulturális események összefüggéséről beszélve jó apropónak találta az alkalmat a folklór és a fotóművészet találkozásához.
Molnár István Géza fotóművész meleg szavakkal köszöntötte a 22 éve fotóriporterként városunkban tevékenykedő Gál Gábort. Az augusztusban ünnepelt, Magyar Fotográfia Napja kapcsán egy kisebb fotózás-történeti előadást tartott, és a kultúra történetében nagy jelentőséggel bíró tevékenységről, a rögzíthető pillanat fontosságáról beszélt. Nagyon fontos mozzanat mindaz, ami az alkotóra jellemző, mert egy belső érzékenység szükséges mindazon elemek feltárásához, meglátásához, amelyek érdekessé teszik a képeket. A fotográfus szemléletmódja, szubjektivitása, fegyelmezettsége művészetté emeli munkáját, amely sajátos értékítéletet hordoz. A protokolltól és a sematizmustól mentes ábrázolásmód, amely Gál Gáborra oly nagyon jellemző, igyekszik előtérbe állítani a hétköznapi embereket, minden gondjukkal, bajukkal, örömükkel. A fotós célja tehát nem más, mint az érzelmek képi eszközökkel való megfogalmazása. A most kiállított képeken a két évtizedes múltra visszatekintő Agria Néptánctalálkozó néhány emlékezetes pillanata látható. A fotók hűen tükrözik a nemzetei identitást, a folklór erejét, a mozgás dinamizmusát, a művészet sodró lendületét. A kiállítást, augusztus 2-22-ig tekinthetik meg az érdeklődők.