Mennyire szokott fájni a mellplasztika?
Ha már megszületett a döntés, akkor a várható fájdalmak az érintettek számára már másodlagosak. Mivel az altatásban végzett mellplasztika során semmiféle fájdalommal nem kell számolni, így a várható negatívumok csak utána jelentkeznek. Ekkor azonban már segít az a tudat, hogy tulajdonképpen túl van az ember az egészen, és innentől csak jobb lesz. De mit jelent ténylegesen a mellplasztika utáni fájdalom? Mire számíthatnak az érdeklődők?
A mellplasztika műtét utáni fájdalom egyéntől függően pár napig igencsak erős tud lenni, de az azt követő hetekben fokozatosan csökkenni fog. Fontos, hogy a klinikáról történő távozás során álljon rendelkezésre segítség, aki az első napokban az otthoni teendőknél is támogatni tud. A tapasztalatok szerint a hagyományos fájdalomcsillapítókkal kiválóan enyhíthető a fájdalom, de néhány napra mégis szükség van, míg a beavatkozás utáni közérzet javulni látszik.
Közvetlenül a beavatkozást követően fájdalmas, feszítő érzés jelentkezik, ám ez megszűnik azt követően, hogy a szervezet megszokta az implantátum jelenlétét. Hozzátartozik a dologhoz, hogy a műtét után speciális kompressziós melltartót kell viselni, amely segíti a szövetek letapadását és az implantátum rögzülését.
A rendszeres kontrollvizsgálat mellett természetesen az életmódra is kiemelt figyelmet érdemes fordítani a műtétet követő hónapokban. A sportolás és a fizikai terhelés kerülendőek. A munkába való visszatérés attól függ, hogy milyen területen tevékenykedik az érintett. Irodai munkát már akár egy héttel a műtét után lehet végezni. Más a helyzet azonban a napozással, a szoláriumozással. Ezektől legalább fél évig tartózkodni kell, hiszen a heget nem szabad napfénynek érnie.
A mellplasztika által elérhető eredmények messze felülmúlják azokat a hátulütőket, melyekkel a műtét utáni napokban szembesülnek a páciensek.
https://pixabay.com/hu/photos/feln%C5%91tt-%C3%A1gy-folt-k%C3%B6zeli-k%C3%A9p-n%C5%91-1869008/