5 retrojáték, amit nem tudunk elfelejteni
Egy örökéletű izgalmas közösségi játék: az asztali foci
A csocsó, vagyis az asztali foci néven ismertté vált kifejezetten érdekes és izgalmas közösségi csapatépítő játék napjainkban is töretlen népszerűségnek örvend. Annak ellenére is így van ez, hogy a hétköznapi emberek tudatában egyfajta jellegzetes kocsmasportként él, pedig ennek a sportágnak komoly hagyományai vannak nemzetközi viszonylatban is. Hála Istennek úgy tűnik, hogy a csocsózás kitört a kocsmák világából, sőt ma már ott tartunk, hogy évente több világbajnokságot is rendeznek különböző kidolgozású asztalokon. Utóbbit mi sem bizonyítja jobban, hogy a versenyeket sokszor a sportcsatornák is közvetítik. A profik szerint mindenekelőtt hideg fej és gyors kéz kell ahhoz, hogy valakiből sikeres versenyző legyen. A csocsónál, mint népszerű retrójátéknál ugyancsak fontos tényező az ellenfél kiismerésének képessége.
Egy népszerű retó társasjáték korszerűsítva: a Gazdálkodj okosan!
A mai 30-as 40-es korosztály szinte minden tagja emlékszik még arra, hogy az eredetileg forint alapon játszódó Gazdálkodj okosan célja az volt, hogy, hogy ügyesen gazdálkodva jussanak a játék részvevői lakáshoz, illetve tudatosan be is rendezzék azt. Mivel a játékban a megtakarítás képessége mindig is fontos szerepet kapott, a ma is népszerű retrójátéknak a gyermekek játszva ismerhetik meg pénz szerepét és használatát. Nekünk felnőtteknek pedig, a társasjáték eredeti verziója egy igazi önfeledt időtöltés lehet egy kis nosztalgiázásra. Az elmúlt években ez a generációkon átívelő társasjáték valóban új kiadásban jelent meg a publikum előtt, hiszen az újabb verziókban már euróval kell gazdálkodnia a játékban részt vevő szereplőknek.
Egy szintén örök ügyességi gyerekjáték: az ickázás
A csocsóhoz vagy éppen a népszerű társasjátékokhoz hasonlóan bizonyára sokan játszottak ugróiskolát is, amely még mindig visszaköszön az iskolák és a vidéki vagy éppen városi utcák járdáin, aszfaltozott felületein. Kevesen tudják, de az ugróiskola – vagy közismertebb nevén ickázás – világon mindenütt elterjedt ügyességi gyerekjáték, melyet, mint említettük a földre rajzolt ábrán meghatározott szabályok szerinti játszanak.
Rekorddöntés ugrálókötéllel
Évtizedek, sőt hosszú évszázadok óta az ugráló kötelezés a gyermek számára önmagában már azzal is élményt jelentett, ha egyedül hajtotta, vagy hajtja az ugrókötelet. A gyermekek célj a játékkal persze azóta is ugyanaz: sorra próbálják megdönteni saját rekordjainkat, esetleg versenyeztünk a barátokkal, hogy ki bírja tovább. Még nagyobb volt az öröm, amikor ketten forgatták a kötelet, valaki pedig addig ugrálta át, amíg nem hibázott. Számoltuk bőszen, ki meddig bírja
Hullahopp
Kétségtelen, hogy évtizedekkel ezelőtt, a hullahopp karikázással még nem a kalóriaégetés és alakformálás volt a legfontosabb szempont. A gyermekek ezzel az egyszerű eszközzel szeretnek azóta is versenyezni reggeltől estig. Nem véletlen, hogy egyre gyakrabban veszik elő ma is. A hullahopp karikának rengeteg jótékony hatása van, ráadásul a felnőtt nők is visszanyerhetik vele a régi alakjukat.