Eger kitüntette magát
Minden irónia nélkül: a korrupció és a netadó ellenes tüntetés színvonalában semennyire sem maradt el a budapesti megmozdulástól, sőt! Sior beszéde az ilyen jellegű megmozdulások szónoklatai közül messze kiemelkedett. Történelmi ívű beszédében lényegében arról értekezett, hogy ki kéne már húzni a fejünket a seggünkből, vagyis inkább a borosüvegből, abbahagyni a búslakodást, a Trianon nyalogatást, a másra mutogatást és leülni végre tanulni.
Példaként hozta a rommá bombázott Németországot, ami néhány évtized alatt a fizikai és erkölcsi megsemmisülésből a világ egyik legnagyobb gazdasága lett, vagy az atommal sújtott Japánt, akik képesek voltak a feudális önkényből egy fejlett, prosperáló gazdaságot építeni. Vagy a halászgató, gyűjtögető finnek, akiknek kilátszott a bütykük a Nokia típusú gumicsizmából, amikor úgy döntöttek, hogy azt a kevéske nemzeti jövedelmüket az oktatásba ölik, így aztán ma a finn gyerekek a legjobban teljesítők a világban, a finn társadalom pedig a legérzékenyebben reagál a társadalmi kérdésekre. És így tovább…
Sior szerint a netadó lényegében arról szól, hogy folytatjuk a tudásellenes, önsorsrontó politikánkat, amelynek, mint történész állíthatja, nagyon csúnya vége lesz, mert tanít ő ennél tragikusabb sztorikat is a történelemből. Magyarországról az elmúlt bő száz évben a gondolkodó és tenni akaró emberek elmenekültek, vagy megölték őket. Az aranyláz, a nagy gazdasági válság megtizedelte a felvidék és Erdély lakosságát, a nagy háborúk, a holokauszt, a városokat, falvakat tépázta meg, a kommunizmus és ’56 egy egész generációt űzött el itthonról és most az Orbán kormány elől is százezrek menekülnek külföldre.
A nyugatosodással szemben nem harcolni kell, hanem magunkévá tenni, beleépülni és a tudásunkkal érvényesülni az új világrendben, ahol a tudás elsődleges forrása az Internet lett. Az Internetet nem adóztatni, hanem terjeszteni kell. Azok, akik büszkék a magyar tudósok világhírű eredményeire elfelejtik, hogy ezek az eredmények mind külföldi kutatóintézetekben születtek, mert itthon nem volt maradásuk a kutatóinknak – emlékeztetette Fekete Valér (Sior) tanár úr az egybegyűlteket, majd a jelenlévők figyelmébe ajánlotta Hofi Géza szavait tartalmazó street art művét, egy ajtót, amin ez az idézet állt: „Ezek már akkor senkik voltak, amikor még lehettek volna valakik.”
Az egri tüntetés szónoki színvonala kiemelkedő volt és az összegyűlt 3-4 száz demonstráló az ötvenezres város lakossághoz képest arányaiban is hozta a fővárosi tüntetés számait.
MÁSNAP:
Orbán Viktor péntek reggel lényegében közölte, hogy:
- Nem érti mi a baj az Internetadóval, amit ő is a „távközlési adó kiterjesztésének” nevez.
- Nem szeretne kormányellenes tüntetéseket az ünnepek előtt.
- Majd jól meg nemzeti konzultálja az Internet ügyét!!!!!
Akkor értsük jól: Nem azt mondta, hogy nem lesz Internetadó, hanem, hogy "Így nem lehet bevezetni!" Orbánnak lövése sincs arról miért küldték a fenébe az Internetadós ötletével együtt. Ért az erőből, csak az erőből ért. Retteg az ünnepek előtti sztrájktól, tüntetéstől. Sunyi és alattomos orvtámadásra készül, hiszen a „nemzeti konzultáció” intézménye jelképe a hazug, akarnok, áldemokratikus politizálásnak, a NER-nek. Ne legyenek illúzióink ilyen kérdésekre kell majd a nagymamáknak válaszolniuk, hogy „Akarja-e ön, hogy pedofilok lepjék el az országot?” Vagy: „Támogatja-e ön, hogy illegális tartalmak szabadon juthassanak kiskorú gyerekekhez?” És így tovább.
A Dobó téren összegyűltek egyáltalán nem tűntek olyan hülyének, mint amennyire a miniszterelnök annak nézi őket.
Sior készítheti a következő ajtót.
|