Övék a kórház, maguknak építik?
Komoly mentális kihívás elé állította az Egri Szín stábját az egri kórház. Ugyanis, amikor arról kérdeztük az illetékest, hogy vajon mi a helyzet a vezetők ellen indított büntetőügyekkel, amelyek köztudomásúlag bizonyos olaj készletek kézen-közön történő felszámolása okán keletkeztek, azt a választ kaptuk, hogy folyamatban lévő ügyről ők bizony nem beszélnek. Erre most itt ez a sok-sok éve folyamatban lévő ügyetlenkedő felújítás, aminek az alapkövét annyiszor rakták már le, mint ahányszor várni kell egy fix időpontos rendelésen.
Persze tudjuk mi a dolgunk, és MI beszélünk, meg tudósítunk is a folyamatban lévő ügyről. Már csak azért is, mert érdekli a publikumot, meg kötve hisszük, hogy Habis László polgármester, aki az MTI tudósítása szerint „elfoglalt intézményről” beszélt, meg a „kórházvédő” menedzsment ne okozna szórakoztató perceket legendás bénázásaival. Most, hogy az „egészségügy nem üzlet” újra üzletnek lett nyilvánítva, abban reménykedhetünk, hogy legalább a GYEMSZI-n keresztül nem a helyben burjánzó hülyeség nyer teret, hanem képesek lesznek a jövő biztosító társaságaival is szerződni tudó, piacképes kórházat létrehozni. Néhány kórházi dolgozó szerint az arab, ukrán, román, hindu feliratok nélkülözhetetlenek lesznek, már csak a szak-személyzet miatt is.
Íme az MTI jelentése:
„Lerakták az egri Markhot Ferenc Kórház megújítását célzó hétmilliárd forintos beruházás alapkövét kedden az intézményben.
Az ünnepségen Török Krisztina, a 2010-ben indított projekt jogutód kedvezményezettje, a Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) főigazgatója úgy fogalmazott: hosszú út vezetett az alapkő letételéig, és sok türelemre lesz még szükség a következő időszakban az építkezés alatt. Amikor viszont átveszik a megújult kórházát, a körülmények is megfelelőek lesznek a legmagasabb szintű gyógyításhoz - tette hozzá.
Habis László egri polgármester (Fidesz-KDNP) azt mondta: a 2008-ban "a HospInvest által elfoglalt intézménytől" rövid idő alatt elpártolt a betegek 60 százaléka, az orvosok kétharmada pedig elhagyta a kórházat. Polgármestereként fontosnak tartja - tette hozzá -, hogy ez a beruházás megvalósuljon, hiszen az itt lakók életminősége, az ipari befektetések ösztönzése és a gyógy-idegenforgalom szempontjából is meghatározó ez a fejlesztés.
Szabó Róbert, a Heves Megyei Közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy a beruházásra azért is szükség van, hogy a kórház visszanyerje a becsületét, a betegek bizalmát.
A kórház tájékoztatása szerint a 2010 végén 4,5 milliárd forintnyi uniós forrással induló projekthez a Heves Megyei Önkormányzat csaknem 500 millió forint önerővel járult hozzá, a kormány pedig több mint 1,8 milliárd forinttal támogatta a fejlesztést. A kivitelező konzorciummal idén július 15-én írta alá a szerződést a GYEMSZI.
A beruházás keretében új, háromszintes technológiai tömb épül a kórházban, ebben helyet kap a sürgősségi betegellátó osztály, a központi intenzív és aneszteziológiai osztály, a központi laboratórium és a központi műtő is. Új logisztikai-irányítási rendszert építenek ki, lebontják a régi, rossz állapotú épületeket, a helyüket parkosítják.
Szintén a projekt részeként a kiköltöző osztályok helyén egy negyvenágyas neurológiai és stroke osztályt alakítanak ki, új helyre költözik a radiológiai osztály is, és új eszközökkel szerelik fel. A beruházás várhatóan 2015 végén zárul.”