Komfortosabb Kéktúra
Az Országos Kéktúra Magyarország északi tájain végighaladó, Írott-kőtől Hollóházáig tartó, folyamatos turistaút. A hossza több mint 1100 km. Ez Magyarország és Európa első hosszútávú turistaútja. Teljesítése semmilyen kötöttséggel nem jár. Az útvonalat végigjárva a rendszeres sportoláson túl képet kaphatunk hazánk életéről, fejlődéséről, megismerhetjük mindennapjait, történelmét, föld- és vízrajzát, állatvilágát és természeti szépségeit. Az útvonalon a Magyar Természetjáró Szövetség létrehozott két jelvényszerző túramozgalmat, az Országos Kéktúrát, illetve a Gyermek Kéktúrát. A Magyar Természetjáró Szövetség és az Egererdő Zrt. most egy Észak-Magyarországi Operatív Program (ÉMOP) keretében járul hozzá az Észak-Magyarországi Régió turisztikai fejlesztéséhez, a túrázás, különös tekintettel az Országos Kéktúra népszerűsítéséhez.
A mintegy 75 éve kijelölt Országos Kéktúra Észak-Magyarországi Régiót érintő gyalogos nyomvonalát „Az Országos Kéktúra OKT Észak-Magyarországi Régiót érintő gyalogos úthálózata, valamint a kapcsolódó szolgáltatások fejlesztése, a regionális túraútvonalak téradat alapú felmérése és nyilvántartási rendszerének kialakítása” program égisze alatt kerül helyreállításra: a benövésektől megtisztítják és járhatóvá tesznek egyes szakaszokat. A nyomvonalat térinformatikai felméréssel nyilvántartásba veszik, és létrehoznak egy egységes turisztikai tér-adat alapú integrált információs rendszert. A hatékony marketing érdekében kreatív programokat terveznek, és a XXI. század technológiájának alkalmazásával az Országos Kéktúrát erős nemzetközi branddé szeretnék fejleszteni.
A megvalósítás egyik fontos eleme a galyatetői Péter hegyese kilátó felújítása és magasítása, illetve a kilátóhoz vezető ösvény megújítása. A munkák szeptember végén elkezdődtek, e miatt a kilátó február végéig nem látogatható. Galyatetőn az egykori munkásszálló multifunkciós átépítésével nemzetközi színvonalú turisztikai és témaközpont, valamint zarándok szálláshely jön létre, mely az Országos Kéktúra egyik alappillére lesz.
A projekt nyomon követhető az Egererdő Zrt. facebook oldalán, illetve a turistamagazin.hu oldalon.