Botránypolitizálás
A 2010-es költségvetés tervezete kapcsán a Fidesz rengeteg módosító indítványt terjesztett elő, melyeket a szocialista képviselők nem szavaztak meg. Nagy Imre "Fiktív költségvetési módosítók"-ról beszélt a tájékoztatón, s az indítványok kapcsán ellentmondásokra hívta fel a figyelmet. Ugyanazok az indokok jelennek meg több képviselő nyilatkozatában, miközben az M25-ös út tervei kapcsán Demeter Ervin 800 milliós költségről, Nyitrai Zsolt 500 millióról beszél. Az indítványok szakmailag nem megalapozottak, hiszen ennyi pénzből képtelenség megépíteni az utat. Nagy Imre szerint mindezek mögött indokolt szándékosság, botránypolitizálás, fiktív módosítási szándék húzódik, ezért nem támogatták az indítványt.
Habis László „Korrekt politizálás a Városért” című, a média képviselőihez szóló tájékoztatójára reagálva a vasút, a Szent József forrás és a hulladékgazdálkodás témákban is a városvezetéssel ellentétes véleményt alkotott a képviselő.
A polgármester az említett tájékoztatón kijelentette, hogy a vasútbezárás szándékára a Közlekedési Minisztérium honlapján feltűntetett információk alapján lehetett következtetni, amire már korábban is reagáló szocialista képviselők azt hangsúlyozták, hogy soha nem volt szó a vasúti közlekedés megszűntetéséről Egerben.
Nagy Imre elmondta, hogy nem romlik, javul a közlekedés. Nyolc átszállás nélküli vonatpár közlekedik Eger és Budapest között, közvetlen vonat jár Hatvanba és csökken a vasúti menetjegy ára is.
A másik téma, a rendkívüli közgyűlés és a Szent József forrás vízével kapcsolatos, ami Egerben soha nem látott, valakik által szervezett botrányba torkollott. Nagy Imre arról beszélt, hogy a polgármester több hete tudott már az ajánlatról, de sem a képviselőket sem a lakosságot nem tájékoztatta ez ügyben. A tanácsnokok nyílt közgyűlést javasoltak Habis László szerint ezt zárt ülésen kell megvitatni (ahogy a tegnapi tájékoztatón említette). A szocialisták szerint lehetett volna rendes közgyűlésen is tárgyalni az ügyet, vagy ha a polgármester nem akarta tárgyalni, minek hívta össze a közgyűlést.
A harmadik labda a hulladékgazdálkodás ügye, melyről már így is több mint sokat beszéltek a politikusok. A legutóbbi közgyűlésen is ez, illetve a hulladék elszállításának áremelése okozta a legnagyobb vitát. Nagy Imre a témához hozzáfűzte, hogy 2006-ban teljes egészében uniós forrásokból képzelték el a hulladékgazdálkodási társulás működését. Véleménye szerint Habis László polgármester, aki a Heves Megyei Hulladékgazdálkodási Társulás elnöke privatizálta a hulladékgazdálkodást. A koncessziónak áremelés lett az eredménye, ami azt jelenti, hogy 2006 januárjában egy 120 literes kuka éves díja 11.861 forint volt. 2010 január elsejétől ez az ár 22.190 forint. A társasházakat érintő konténer költsége egy lakásra, 6.922 forintról 16.2080 forintra nőtt.
Kapcsolódó cikkek: